Dnešní pračky se porouchají hned po záruční době. Existuje však jeden způsob, jak tomu zabránit. Nikdo ho však nezná

Už jsme se přestali podivovat nad tím, že nám spotřebič odejde brzy po záruční době a my musíme pořizovat nový. Ty tam jsou doby, kdy jsme měli pračku, vysavač nebo mixér na desítky let. Přesto existuje způsob, jak životnost spotřebičů prodloužit. Ukážeme vám, jak by měla vypadat správná péče o pračku.

Společník na několik večerů v týdnu

Pračka je naprostou nezbytností, bez ní si život neumíme představit. Vícečetné domácnosti nebo domácnosti s malým dítětem pak pračku zapínají i několikrát denně nebo po několik večerů v týdnu. Pokud se jí začnete věnovat už od chvíle pořízení a budete o ni řádně pečovat, odmění se vám tím, že zůstane funkční po dlouhou dobu. Jako první se zaměřte na její pravidelné čištění. Zbytky pracího prášku bývají tím, co ohrožuje pračku nejvíce.

Důležitá je údržba pračky

O rutinních záležitostech jako roztřídění prádla, nasypání prášku a zapnutí pračky už nikdo nepřemýšlí. Stejně mechanicky a samozřejmě bychom se měli věnovat i údržbě pračky. Nahromaděné nečistoty uvnitř nejsou jen zdrojem špatně vypraného prádla, zároveň jsou příčinou poškození pračky. Pravidelně se věnujte očistě pračky, moderní spotřebiče už mají vlastní program na očistu bubnu.

Foto: Shutterstock

Čím vyčistit pračku

Z domácích a levných prostředků je nejlepším pomocníkem klasický ocet. Ten nalijte v množství 2 dcl přímo do bubnu pračky. Následně zapněte program samočištění nebo program na vysokou teplotu. Zbavíte se zápachů a plísní, z pračky budou odstraněny všechny nečistoty. Octovou lázeň dopřejte pračce vždy s odstupem několika měsíců.

Vyčistěte zásuvky u pračky

Vyjměte nádržku, do které dáváte prací prášek a aviváž a připravte si čistící roztok. Na ten budete potřebovat 2 citrony, 100 ml octu a 200 ml vody. Šťávu ze dvou citronů vymačkejte a smíchejte s ostatním. Připravte si větší lavór a nádržku důkladně prolijte roztokem. Směs nechejte působit alespoň 10 minut. Následně zásuvku opláchněte a dočistěte kartáčkem.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments