Okna myju zvenku a nemám vůbec strach, že spadnu. Tchyně mi ukázala fintu, díky které nemusím ani vylézt

Mytí oken není úplně bezpečná věc, zvlášť pokud bydlíte v patře a chcete je umýt i z venku. Máme pár tipů, jak je umýt zcela bezpečně. Čistota oken je stejně důležitá jako pořádek v domě. Jejich mytí je však mnohem náročnější, než například mytí podlahy nebo úklid koupelny. A přesto lze tuto akci značně zjednodušit, pokud znáte pár důležitých pravidel. Vždy postupujte opatrně a nepřeceňujte své schopnosti.

Magnetické houby

Pro někoho může být mytí oken z ulice skutečnou výzvou, zvláště pokud máte mříže nebo bydlíte ve vysokém patře. Existuje několik způsobů, jak tento problém řešit. Magnetické houby na okna jsou poměrně nový vynález, kterým lze umýt okna zvenčí bez nutnosti jejich sundání (pokud bydlíte ve vyšších patrech).

Tento způsob vyžaduje speciální houby, které jsou umístěny na každé straně okna a jsou magneticky přitahovány k sobě. Vytvářejí tak vlastní čisticí strojek, který pomáhá odstraňovat nečistoty. Tento způsob může být velmi efektivní a ušetří vám mnoho času a úsilí.

Zkontrolujte počasí

Vyhněte se mytí oken v bouřlivém počasí nebo za silného větru. Nepříznivé podmínky mohou zvýšit riziko pádu nebo úrazu. Raději se předem podívejte na předpověď a vyhněte se extrémům.

Foto: Shutterstock

Použijte teleskopickou tyč s mopem

Pro mytí vysokých oken z venkovní strany můžete použít teleskopickou tyč s mopem. Tato pomůcka vám umožní dosáhnout na větší výšky a umýt okna z bezpečné polohy. Mopy určené pro čištění oken jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který účinně odstraňuje nečistoty a zanechává okna čistá a bez šmouh.

Bezpečnostní opatření u oken

Před samotným mytím oken z venkovní strany si také zkontrolujte stav oken a jejich bezpečnostní prvky, jako jsou zábrany či pojistky. Ujistěte se, že jsou správně funkční a zajištěné, aby minimalizovaly riziko pádu nebo nehody při manipulaci s okny.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments