Hrozná rána pro českou hudbu. Zničehonic skončila legendární kapela, nikdo to nechápe

Fanoušci smutní a ptají se, jak jen se něco takového mohlo zdát. Velmi aktivní hudební skupina, která pravidelně obrážela Českou republiku a svými písněmi dělala radost lidem, zničehonic skončila. Pro českou hudební scénu to představuje nemalou ránu, ze které se bude nějakou dobu vzpamatovávat.

Jaký je důvod konce

Konec totiž nepotkal nikoho jiného než kapelu známou pod názvem Martina Trchová & Trio. Ta před pár měsíci odehrála svá poslední vystoupení a následně se fanoušci dozvěděli, že žádná další už nepřidají. Stejně jako desky, kterých má toto těleso na svědomí několik a řadu z nich velmi povedených.

Cesty čtyř muzikantů, které vedle hlavní zpěvačky tvořili také Petr Chlouba, Patrik Henel a Radomír Polívka, se navždy rozešly. Jako důvod byly uvedeny okolnosti, ale také vzdálenosti. Zdá se tedy, že to byly především procesní a technické věci, které za rozpadem stály.

Nově se přitom v médiích objevila zpráva o tom, že zpěvačka Martina Trchová je těhotná. I to mohlo ke konci svým způsobem přispět. Muzikanti zkrátka vstupují do nové éry. Samotná zpěvačka přitom už oznámila, že bude vystupovat dále v rámci své sólové dráhy. Možná pro ni byl provoz celé kapely už přítěží.

Foto: Shutterstock

Mohli to dotáhnout daleko

Že ale nejde o jen tak nějakou hudební skupinu, nad jejímž koncem bychom mohli s klidem mávnout rukou, svědčí získaná ocenění. Z nich to nejcennější je cena Anděl, kterou kapela získala v roce 2016 za své senzační album Holobyt.

Podle některých názorů měla skupina našlápnuto k tomu tento úspěch zopakovat. Její tvorba je totiž skutečně jedinečná. Jak se ale ukazuje, toto zůstane už navždy jen v rovině teorie.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
zde
zde
1 rok

Kdo to jen- pardon byl
Kde to hrálo ???

Jiri
Jiri
1 rok

Já, taky ne. A svět běží dál.