Do Česka přichází úžasný fastfood. McDonalds a KFC se ho obávají

Zatímco některé velké řetězce z České republiky neslavně odcházejí, jiné zase přicházejí. Na tom se naštěstí nic nezmění ani v této krizi. Ba právě naopak, je tu jeden z největších úlovků za poslední roky. Do Česka totiž vstoupí významný fastfoodový řetězec.

Tradiční nabídka

Nejde o nic menšího než značku Popeyes, která je extrémně populární zejména ve Spojených státech amerických, ale působí i v řadě evropských zemí. Mnozí si tento fastfood nemohou vynachválit a chodí tam raději než do McDonalds, KFC nebo Burger Kingu.

Popeyes je významným světovým hráčem na poli rychlého občerstvení, když provozuje přibližně 3900 prodejen. Pokud jde o jídlo, vychází z tradic amerického státu Louisiana. Zaměřuje se především na nejrůznější variace kuřat, ale koupíte v něm také vynikající hranolky, bramborovou kaši, saláty či sladkosti.

Popeyes bude na českém trhu působit v podobě franšízových licencí, jak už je to u tohoto typu podnikání běžné. Tu hlavní vlastní společnost Rex Concepts CEE, která bude vybírat další partnery na tuzemském trhu. Ti pak budou provozovat přímo samotné restaurace.

Foto: Shutterstock

Zájem zákazníků

Podniky by měly začít otevírat v průběhu příštího roku. Aktuálně však není známo, v jakém to bude počtu a v jakých městech se Popeyes představí jako první.

Ze zkušeností bude poměrně klíčové, aby restaurací otevřelo co možná nejvíce v rychlém sledu. Pouze tak lze totiž vyvolat adekvátní zájem na poměrně saturovaném trhu. Když to zkouší různé značky s několika málo provozovnami, obvykle to nevyjde. Naposledy takto ztroskotal řetězec Nordsee.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Nechápu co je na tom tak úžasného…

Michal
Michal
1 rok

U mě nemá šanci mám svůj oblíbený Mcdonalds.