Do lednice dávám toaletní papír. Skvělá věc, kterou mě naučili až ve východním Německu

Toaletní papír – základní položka, kterou najdeme téměř ve všech domácnostech. Někteří jej považují pouze za hygienický prostředek, avšak východní Německo nám ukázalo, že může mít mnoho dalších praktických využití, například v kuchyni. Na první pohled to může znít zvláštně, ale toaletní papír může být velmi užitečný v boji proti námraze a zápachu v lednici. Jak to funguje?

Zabraňuje námraze

Jednou z nepříjemností spojených s lednicí je námraza. Vzniká z nadměrné vlhkosti, která se může hromadit z různých důvodů – od nedostatečného těsnění až po přirozené stárnutí lednice. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje jednoduché a účinné řešení? Zkuste vložit do lednice toaletní papír. Jeho schopnost absorbovat vlhkost vám pomůže snadno a efektivně se zbavit námrazy.

Boj proti zápachu z lednice

Kromě toho může toaletní papír účinně pomoci i v boji proti nepříjemným pachům. I když nevyřeší potřebu pravidelného úklidu, je skvělým pomocníkem pro prevenci zápachu. Zkuste do něj zabalit potraviny s výrazným zápachem a zabráníte tak šíření aroma po celé lednici. Díky tomu také zůstanou potraviny déle čerstvé. Rovněž můžete jednoduše umístit ruličku toaletního papíru do lednice, aby absorbovala všechny nepříjemné pachy.

Toaletní papír pravidelně vyměňujte

I přes všechny benefity, které toaletní papír může přinést pro vaši lednici, je důležité nezapomínat na zásady bezpečnosti a zdraví. Před vložením toaletního papíru do lednice se ujistěte, že je bezpečný pro kontakt s potravinami. Některé značky toaletního papíru mohou obsahovat chemikálie, které by mohly ovlivnit kvalitu potravin. Dále je také nutné pravidelně měnit toaletní papír, aby se předešlo hromadění bakterií.

Zdroj: YouTube

Co ještě funguje proti zápachu?

Pokud jde o řešení zápachu v lednici, existují i jiné metody. Kromě pravidelného čištění lednice octem a vyhazování starých potravin můžete využít i další domácí triky. Vyzkoušejte talíř s pokrájeným citrónem nebo jablkem, sáček s rýží, sklenici s octem, nebo klasický pohlcovač pachu.

Foto: Shutterstock, zdroj: BestSlimmingWorld, HouseDigest

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Josef
Josef
8 měsíců

Todle je plytvani! Modelky z toaletaku delaji rizky.