Do pračky házím igelitový pytlík. Funguje potom jako sušička, je to úžasné

Sušička je skvělý pomocník, se kterým odpadá zdlouhavé žehlení, překračování sušáku a zvýšená vlhkost v interiéru. Prádlo je po sušičce krásně nadýchané a heboučké. Sušička umí i další věc, kterou však zvládnete i s běžnou pračkou, pokud do ní dáte igelitový sáček nebo tašku.

Čistější prádlo se sáčkem

Zkuste začít prát prádlo s plastovým sáčkem a zaznamenáte skvělé výsledky. Prádlo bude mnohem čistější, protože plastový sáček přitahuje a zachycuje žmolky. Také se na něj nachytají vlasy a chlupy, které normálně během praní ulpívají na textiliích a dokáže je odstranit až sušička s použitím míčků v bubnu.

Zachycení žmolků, vlasů a chlupů ochrání čistotu oblečení i odtokovou hadici před ucpáním.

Levnější praní díky sáčku

Jakmile začne sáček vířit uprostřed hromady prádla, začne jej rovnoměrně rozdělovat uvnitř bubnu. Díky tomu je praní efektivnější i s použitím menšího množství pracího prostředku. Vždy však dbejte na to, abyste do bubnu vkládali odpovídající množství znečištěného prádla. Chybou je praní příliš velkého množství i vložení jen pár kousků oblečení do bubnu. Nerovnoměrné ždímání by mohlo pračku dokonce poškodit.

Foto: Shutterstock

Čisté prádlo v čisté pračce

Pokud chcete mít dobře vyprané prádlo, musíte se starat o pračku. Nejprve zjistěte, zda máte doma tvrdou nebo měkkou vodu. Podle toho upravte dávkování pracího prášku. Následně je nutné pračku pravidelně vyčistit s přípravkem určeným pro čištění pračky. Některé pračky mají vlastní samočistící program. Čas od času zapínejte program praní při nejvyšší teplotě. Kontrolujte a čistěte filtr pračky, dávejte pozor na malé předměty v kapsách oblečení, které by mohly při praní uvíznout pod bubnem. Pravidelně čistěte dvířka pračky z vnitřní strany, těsnění pračky a šuplík na prací prášek a aviváž.

Pračku nechávejte po praní vždy otevřenou, vlhké a teplé prostředí vede k přemnožení bakterií, které způsobují zápach uvnitř pračky.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments