Do pračky musíte jednou měsíčně dát tabletu do myčky, jedlou sodu a ocet. Pak už stačí jen zapnout

Stává se vám, že prádlo vytažené z pračky není tak čisté, jak byste si představovali, a navíc divně zapáchá? Může to být způsobeno špatnou údržbou pračky a plísněmi nebo usazeninami, které se nalepily na její vnitřek.

Pračku čistěte pravidelně

Když nemáme žádné problémy, často údržbu pračky odkládáme. Máme pocit, že na ní není moc co k čištění. Přestože vnitřek neustále přichází do styku s vodou a prostředky na čištění, neznamená to, že nepotřebuje samostatnou péči.

K čištění můžete zvolit buď prostředky, které doporučuje výrobce pračky, nebo klasická chemická čistidla z obchodu. Můžete ji ale také zkusit vyčistit přírodními domácími prostředky, která stojí pár korun a navíc nezatěžují životní prostředí.

Domácí pomoc

Na čistění pračky vám budou stačit běžně dostupné věci – ocet a jedlá soda. Základem je pořádně vyčistit prostor pod těsnící gumou, kde se usazuje nejvíc nečistot. Je vhodné celý prostor vyčistit roztokem octa, čímž ho i vydezinfikujeme. Jednou za čas je třeba zkontrolovat i hadice napojené na pračku – pokud se v nich usadí nečistoty nebo vodní kámen, budou zhoršovat kvalitu praní, ubližovat stavu spotřebiče a vyvolávat zápach.

Foto: Shutterstock

Při praní můžete přidávat do bubnu trochu jedlé sody, která pomáhá v boji proti tvrdé vodě a zbaví pračku nepříjemného zápachu. Myslete však na to, že na potíže s tvrdou vodou zkrátka nejlépe zabírají profesionální změkčovače a filtry – sice do nich musíte něco investovat, ale vrátí se vám to na delší životnosti vašich spotřebičů.

Co takhle tabletu do myčky?

Tablety do myčky se mohou hodit tehdy, když nemáte čas pračku pořádně vyčistit nebo když chcete provést preventivní údržbu. Stačí hodit třeba dvě do bubnu a zapnout pračku naprázdno bez prádla. Vnitřek pračky se dobře vyčistí a na pár dalších praní si budete moct pochvalovat příjemnou vůni.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments