Do prádla dejte při praní pepř. Má to skvělou funkci a prádlo pak bude mnohem kvalitnější

Abyste odstranili z prádla zažloutlé skvrny a aby prádlo opět svítilo čistotou, můžete zakoupit drahé přípravky nebo obyčejnou věc z kuchyně. Ukážeme vám, jak při praní prádla použít běžný pepř. Piperin v něm obsažený čistí skvrny a vaše prádlo bude opět bílé.

Dlouhá životnost oblečení

Módní trendy, změna tělesných proporcí nebo jiné zaměstnání nás nutí proměnit šatník poměrně často. Přesto jsou v něm kousky, které si chceme uchovat a toužíme po tom, aby jejich bělost vydržela i několik let. Pokud vám bělostné oblečení šedne a barevné oblečení naopak bledne, víme, jak si se situací poradit. Pomůže vám běžný pepř, který začnete přidávat do pračky.

Proč je prádlo zašedlé

Matný vzhled a zašedlá bělost je způsobená tím, že z prádla není dostatečně odstraněn prací prášek při máchání. Pokud do prádla přidáte pepř, získáte abrazivní prostředek, který odstraní zbytky pracích prostředků a pigmentů z tkanin. Ty budou mít brzy původní barvu.

Pepř se používá na praní prádla při teplotách 30 až 40 stupňů. Právě u nižších teplot je odstranění prášku nedostatečné. U tmavého oblečení zaznamenáte vyšší sytost barev. S pepřem dosáhnete zářivější bílé a sytějších barev u barevného prádla s minimálními náklady. Přidávejte čajovou lžičku pepře do každého praní.

Foto: Shutterstock

Zkuste solnou lázeň

Na znečištěné prádlo, které nemůžete prát při vysokých teplotách, můžete vyzkoušet solnou lázeň. Prádlo namočte přes noc do roztoku teplé vody a soli a následně jej vyperte. K běžnému pracímu prášku použijte lžíci soli a uvidíte, že prádlo bude vypráno mnohem lépe.

Bílé prádlo můžete zkusit opětovně prozářit jedlou sodou. Připravte roztok ze lžíce jedlé sody, dvou lžic soli a tekutého pracího prostředku. Vše smíchejte a oblečení do roztoku vložte na hodinu. Následně prádlo vyperte. Bělost se vrátí.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments