Tuto stranu struhadla neumí Češi vůbec používat. Jednou mi babička ukázala, co s ní dělá, a já byla u vytržení.

Struhadlo je běžným nástrojem v každé kuchyni, ale málokdo ví, že jeho různé strany mohou sloužit k mnohem víc než jen ke strouhání sýra nebo zeleniny. Jedna konkrétní strana struhadla, která často zůstává opomíjena, může otevřít dveře k novým kulinářským možnostem.

Tajemství malých dírek

Menší dírky na struhadle, které jsou často přehlíženy nebo mylně považovány za zdobení, jsou ve skutečnosti určeny pro jemné strouhání. Tato strana je ideální pro přípravu jemně strouhané citrónové kůry, čokolády nebo dokonce tvrdého sýra na ozdobu jídel.

Tato strana struhadla je charakteristická svými vystouplými hroty s malými otvory a byla dříve hojně využívána pro přípravu ovocných a zeleninových pyré pro děti, neboť v době, kdy nebyly k dispozici mixéry a hotové dětské přesnídávky, sloužila jako náhrada za moderní kuchyňské roboty.

Babčin trik s čokoládou

Jednou z neobvyklých, ale účinných technik použití této strany struhadla je strouhání čokolády pro dekoraci dezertů. Jemně strouhaná čokoláda rozprostřená na vrcholu koláče nebo dortu přidává nejen estetický prvek, ale i lahodnou chuť.

Foto: Shutterstock

Kreativní využití ve vaření

Tato strana struhadla může být také využita pro jemné strouhání zeleniny do salátů nebo pro přípravu tenkých plátků česneku a zázvoru, které se rychleji a rovnoměrněji rozloží v pánvi při vaření.

Efektivní příprava petrželové natě

Pro rychlou a efektivní přípravu listové petržele lze využít struhadlo s většími otvory. Tímto způsobem můžete snadno oddělit lístky od stonků bez zdlouhavého ručního otrhávání.

Péče o struhadlo

Aby struhadlo sloužilo co nejdéle a zůstalo ostré, je důležité věnovat pozornost jeho údržbě a čištění. K odstranění mastných skvrn může pomoci použití octa a kuchyňské houbičky. Pro odstranění rzi je užitečné použít citronovou šťávu se solí nebo pastu z jedlé sody a vody. Po umytí je důležité struhadlo důkladně osušit.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments