Dokonalý přírodní RETRO čistič našich babiček. Vše se najednou bude lesknout více než při použití kupovaných přípravků

Sklenice a jiné skleněné nádoby se dají velmi dobře vyčistit pomocí běžně kupovaných mycích prostředků. Problém může nastat u váz s užším hrdlem nebo lahviček, do kterých jen těžko dostanete kartáček na čištění. Také v některých případech dochází k poškrábání sklenic v myčce, a proto je jistě myjete ručně.

Pokud je sklo zakalené anebo jste nechali květiny ve váze příliš dlouho a ani po umytí nemůžete docílit lesku, můžete využít neobvyklou metodu čištění pomocí rýže.

Čištění pomocí rýže je velmi jednoduché a pomůže při mytí špatně dostupných zákoutí vašich skleněných pokladů. Suroviny pro přípravu domácího čisticího prostředku najdete v každé domácnosti a přípravek je během chvilky namíchaný.

Foto: Shutterstock

Domácí čisticí prostředek

Suroviny:

  • 3 až 4 kapky mýdla na nádobí
  • 1 lžička bílého octa
  • 1 šálek nevařené rýže
  • voda

Postup:

Do sklenice, vázy nebo jiné skleněné nádoby nasypte rýži, přidejte mýdlo, bílý ocet a přilijte vodu. Uzavřete hrdlo uzávěrem nebo dlaní a silněji protřepejte, aby rýže umyla vnitřek nádoby. Opakujte dle potřeby, dokud nebude nádoba zcela čistá. Poté již stačí jen vypláchnout čistou vodou a nechat uschnout.

Zrnka rýže nejsou dostatečně hrubá na to, aby poškrábala povrch skleněné nádoby. Proto je jejich použití pro čištění ideální. V některých případech, kdy je nádoba skutečně velmi špinavá, se doporučuje naplnit nádobu octem a nechat působit přes noc. Poté ráno doplnit nádobu vodou, mýdlem a nevařenou rýží. A nyní je postup stejný jako výše. Tedy nádobou zatřepat, aby zrnka mohla očistit povrch, a to dle potřeby, dokud nebude sklo zcela čisté. Na závěr opláchnout čistou vodou a nechat oschnout.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments