Dokonalý trik, díky kterému navléknete nit do jehly doslova okamžitě. Bez navlékačku a rozčilování se

Drobné opravy oblečení se čas od času týkají každého z nás. Pár stehů není problém, hlavní problém nastává ještě před samotným šitím. Nervozita spojená s navlékáním nitě do jehly není příjemná. Ukážeme vám, jak snadno navléct nit do jehly bez navlékačku a vzteku.

Plné soustředění a dobrý zrak

Navléct nit do jehly vyžaduje trpělivost, šikovnost a dobrý zrak. Špatně se pracuje za šera nebo s nití, které se třepí konce. Snadné nebývá ani navlékání nitě do drobné jehly s minimálním očkem. Někdy je navlečení nitě do oka jehly tak náročné, že trvá déle než samotné šití a zašívání.

Navlékačky mají tendenci se trhat a nemůžete je použít, pokud je nit příliš silná. Poradíme vám, jak vyřešit navléknutí nitě do oka jehly. Stačí použití drobného triku.

Pomoc profesionálních švadlen

Drobných oprav na oblečení se nemusíte bát, jsou poměrně snadné. Služby profesionálních švadlen z důvodu rostoucích nákladů na nájemné, energie a mzdy notně zdražily, někdy je dokonce cena opravy nákladnější než pořízení nového kusu oblečení. Proto se nebojte vzít do rukou jehlu a nit, s trochou zručnosti vše zvládnete.

Ukážeme vám, jak se přenést přes nesnadný začátek. Nit do jehly budete navlékat vždy, a to i v případě, že používáte šicí stroj. Zakončovací práce se bez jehly neobejdou.

Foto: Shutterstock

Jak snadno navléct nit do jehly

Osvědčený způsob, že zastřihnete konec nitě a rychle provlečete není možné vždy použít. Zejména tehdy, pokud nemáte u sebe nůžky nebo nůžky nejsou dostatečně ostré. S tímto problémem se obvykle setkáte na cestách. Vezměte jehlu a nit přeložte. Vytvoříte si očko, které navlečete asi do poloviny jehly. Zajistěte konce nitě prsty a rychle trhněte. Vytvoří se vám dokonale seříznutý konec nitky, který můžete snadno provléci okem jehly.

Samozřejmě si na trik doma ani nevzpomenete, protože nůžky jsou vždy při ruce. Vychytávku oceníte v nečekaných situacích během cestování, kdy máte k dispozici jen drobné šitíčko, zpravidla to, které je součástí jednorázového vybavení hotelového pokoje.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments