Pavouci opravdu nenávidí, když jim uděláte jednu věc. Vyzkoušejte to a už se nikdy nevrátí

Pavouci nejsou většinou vítaní návštěvníci v našich domech, i když si uvědomujeme, že likvidují hmyz. Pokud se chcete zbavit pavouků bez použití chemikálií, máte k dispozici několik přírodních repelentů.

Zbavte se pavouků bez zabíjení

Pokud se pavouci usadili v bytě a neustále dekorují nábytek, rámy a okna pavučinami, možná chcete najít způsob, jak se jich zbavit. Před použitím insekticidů nebo zvukových plašičů, zvažte použití přírodních repelentů. Pavouci totiž nesnášejí mnoho vůní. Patří k nim citrusové plody, cibule, česnek, kávová zrna, pepřový olej, máta nebo eukalyptus. Tyto přírodní látky můžete rozptýlit po domě nebo použít jako esenciální olej v aromalampě.

Nebojte se použít vůně a koření

Tyto ingredience můžete rozmístit po bytě jako dekoraci, nebo je schovat pod nábytek v sáčku. Mezi vůně, které pavouky odpuzují patří skořice, hřebíček, pomerančová kůra, eukalyptus nebo máta. Elegantním řešením může být pořízení difuzéru na aromatické oleje, který nejen provoní váš byt,  ale zároveň vás před pavouky ochrání.

Foto: Shutterstock

Přirozené odpuzování pavouků s octovým sprejem

Pokud ve vašem případě koření a bylinky nestačí, vyzkoušejte přírodní sprej z bílého octa. Smíchejte bílý ocet s vodou v poměru 1:1 a naplňte láhev s rozprašovačem. Projděte celý dům a postřikujte všechny kouty, kde obvykle vymetáte pavučiny. Sprej by měl být aplikován opakovaně, ale pokud se ukáže jako účinný, zařaďte ho do běžného úklidu. Navíc, tuto směs můžete použít i jako čistič pro různé povrchy.

Zhasněte

Neusnadňujte pavoukům vstup do vašeho domu tím, že necháváte rozsvícené světlo. Hmyz, který se k světlu lepí, přitahuje právě pavouky. Zkontrolujte, zda nejsou pavučiny často v okolí světel na zahradě.  Zhasněte světlo, které nemusí být rozsvícené. Díky tomu ušetříte peníze za elektřinu a nebudete muset uklízet pavučiny.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments