Češi začali toaletní papír nakládat do octa. Je to naprostý hit. Měl by to dělat každý z jednoho důvodu

Čistící prostředky představují pro své výrobce obrovský byznys. Vždyť kolik za ně každá domácnost ručně utratí. Na každý povrch nebo činnost je navíc zdánlivě potřeba jiný, i když jejich složení je dosti podobné. A co kdybychom vám řekli, že všechny ty barevně zabalené a chemické prostředky nepotřebujete, protože si vystačíte se základními surovinami.

Úžasné vlastnosti octa

Výrobci pochopitelně zapláčou, protože vy už jejich prostředky potřebovat nebudete. Každoročně tak ušetříte tisíce korun, protože si vystačíte s obyčejným bílým octem o desetiprocentní koncentraci. Pozor, je to koncentrovanější ocet než ten kuchyňský. Nenechte se také zmást jeho barvou. Neobsahuje karamel a tak je naprosto čirý. Ideální tedy pro čištění nejrůznějších povrchů. Obvykle se prodává jako destilovaný bílý ocet.

Tento ocet má celou řadu výhod. Naprosto fantasticky odmašťuje a má tu vlastnost, že dokáže vyleštit nerezové povrchy. Je ideální také k čištění vnitřku lednice nebo plastových krabiček na jídlo.

Ocet se vám hodí i pro vyčištění rychlovarné konvice. Jednoduše ho do ní nalijte a nechte vyvařit. Následně budete muset konstatovat, že vypadá jako úplně nová z obchodu. Podobně vám olej pomůže v mikrovlnné troubě. Nalijte ho do hrníčku a vložte ho do ní na tři minuty. Následně veškerou špínu z vnitřku trouby snadno vyčistíte.

Foto: Shutterstock

To jste ještě neviděli

Skvělou fintou je také výroba vlastních vlhčených čistících ubrousků. Ty jsou v obchodě velmi drahé, ale doma si můžete připravit vlastní. Češi si teď hodně oblíbili způsob, kdy vezmou toaletní papír, popřípadě kuchyňské utěrky a vloží je do nádoby, kterou zcela zalijí bílým octem. Potom už stačí si vždy jen kousek utrhnout a budete mít v ruce tak silný čistící prostředek, že omyjete a vydezinfikujete jakýkoliv povrch i něco jiného.

Vyrobit si můžete také octový roztok. Zřeďte ocet vodou v poměru jedna ku jedné. Do tohoto roztoku potom namočte kuchyňskou houbičku a vyčistěte jakkoliv špinavé místo. Uvidíte, že se záhy bude krásně lesknout. Není přitom třeba oplachovat, pouze setřete čistým hadříkem. Roztok můžete nalít také do rozprašovače.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

“Češi si teď hodně oblíbili způsob, kdy vezmou toaletní papír, popřípadě kuchyňské utěrky a vloží je do nádoby, kterou zcela zalijí bílým octem. Potom už stačí si vždy jen kousek utrhnout…”

Jo? Tak natočte video, jak tenhle postup realizujete, Anno. Na to jsem vážně zvědavý 😄

Aster
Aster
1 rok

No super – a přidáme kousek cibule a kyselou okurku a máme výtečný salát haj+lovy… 😀