Domácí česnekový olej vymaže křečové žíly. Naučte se ho používat

Křečové žíly jsou nepříjemné nejen esteticky, ale někdy pro svou bolestivost představují nepříjemné omezení našeho každodenního života. Stále je možné s tím něco dělat.

Varixy nejsou jen estetická obtíž

Křečovým žilám se odborně říká varixy. Tento nepříjemný estetický problém nás často dokáže odradit od toho, abychom si v teplejších dnech dopřáli kraťasy nebo sukně. Za své nohy se stydíme a volíme rozdílný oděv i v případě, kdy bychom se rádi osvěžili.

Varixy ale nejsou jen estetickou vadou na kráse. Jedná se o zdravotní potíž, kterou bychom rozhodně neměli ignorovat. Jejich zanícení totiž může vést k trombóze. Tuto skutečnost uvádí například lékařka Rebecca Marmor, která se varixy zabývá.

Léčba pomocí krémů i chirurgie

Není nutné panikařit. Pokud pozorujete vznik křečových žil i na svých končetinách, začněte jednat. Pořiďte si speciální masti, které uleví bolavým nohám a zajistí úlevu od bolesti a tenze. Nošení kompresních punčoch je další možnost, jak si pomoci. V závažnějších případech se problém s varixy řeší pomocí chirurgického zákroku. Pomoci vám ale dokáže i obyčejná kuchyňská ingredience.

Přírodní prostředek, který máme v kuchyni

O účincích česneku na naše zdraví jste již jistě slyšeli. Jedná se o přirozené a velmi silné antibiotikum, antiparazitikum a antivirotikum. Česnek z těla vypudí plísně a nežádoucí patogeny. Díky jeho protizánětlivé látce, alicinu, se postará o celou řadu desinfekčních procesů v našem organismu. Typické štiplavé aroma je jasným ukazatelem, že je česnek čerstvý a připravený pomoci.

Foto: Shutterstock

Česnekem proti trombóze

Bylo prokázáno, že alicin se může používat při léčbě aterosklerózy, nebo při potřebě snížit vysoký krevní tlak. Studie prokazují, že se alicin dá výborně používat právě také na léčbu křečových žil. Antitrombotické účinky je možné tělu dopřát vnitřním užíváním česneku, kdy si budete dopřávat pravidelnou konzumaci tohoto přírodního zdroje zdraví, nebo také obkladem.

Obklad z česneku

Obklad z česneku se tvoří tak, že se smíchá utřený česnek s olejem. Právě olej dokáže česnek zjemnit, aby nepoškodil naši kůži. Obklad z česneku použijte na křečové žíly tak, že postiženou plochu pomažete obkladem a zakryjete igelitem. Takto ponechte po dobu půl hodiny, následně obklad sejměte.

Pro lepší vstřebávání můžete použít i trochu pomerančové šťávy. Ta se postará o lepší vstřebání česneku do prostoru žil.

Foto: Shutterstock, zdroj: Southflcardio

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments