Drama v Egyptě. Celá rodina se zřejmě otrávila v hotelu, chlapec zemřel

V oblíbeném letovisku Šarm aš-Šajch náhle ochořela celá rodina původem z Itálie. V zemi jsou nejrůznější zažívací problémy obvyklé, ale v tomto případě to je odlišné. Chlapec totiž následkem náhlých komplikací zemřel. Jeho otec v nemocnici bojuje o život. V péči lékařů skončila také matka, která je navíc těhotná.

Zřejmě špatné jídlo

Italský deník La Stampa přinesl výpověď příbuzných, podle kterých celá rodina začala zvracet. Nejhůře na tom byl šestiletý chlapec, přičemž rodiče se domnívali, že je to zřejmě špatnou vodou z bazénu. Raději proto navštívili místního lékaře, podle kterého mohlo jít o otravu jídlem. Předepsal jim proto prášky proti otravě a navíc dal také infuzi.

Stav chlapce se ale prudce zhoršoval, a tak rodina musela zavolat záchranku. Ta ale dorazila už ve chvíli, kdy bylo nutné dítě resuscitovat, což se ale nepodařilo. Otec mezitím upadl do bezvědomí a musel být převezen do nemocnice, protože mu začaly selhávat ledviny a měl potíže s dýcháním.

Foto: Shutterstock

Nešlo by o první případ

Nejpravděpodobnějším vysvětlením je právě otrava jídlem. V Egyptě se totiž bohužel stále vyskytují lidem velmi nebezpečné bakterie, které se někdy i přes veškerou snahu resortů dostanou právě do jídla. K podobným incidentům proto dochází pravidelně, jakkoliv to vzhledem k počtu přijíždějících turistů není zase tak časté.

Egyptské úřady každopádně již nařídily pitvu chlapce, ale zároveň neposkytují žádné další informace. Mohlo by totiž jít o velkou ránu pro místní turistický ruch, který už byl negativně zasažen dvěma smrtícími útoky žraloka minulý týden.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments