Dřez vyčistíte do 5 minut. Vyzkoušená přírodní metoda, která je mnohem lepší než chemie

Čištění odpadů u dřezu nebo v umyvadle nebývá zrovna příjemná činnost, ale jednou za čas se to zkrátka udělat musí. Navíc při preventivním čištění předcházíme tomu, že se odpad ucpe a jeho vyčištění pak bude výrazně náročnější záležitostí.

Prevence je důležitá

Základem je nesplachovat do odpadu věci, které by ho postupem času mohly ucpat. V případě kuchyňského dřezu jsou to nejčastěji zbytky jídel, v koupelně zase vlasy. Hodně pomohou sítka, která vložíme do dřezu a která zachytí všechny větší nečistoty. Nicméně jakmile o tom začneme jednou přemýšlet, budeme si automaticky dávat pozor na věci, které by odpad mohly ucpat.

Další důležitou činností je čistit dřez a odpad pravidelně – i když ještě není ucpaný a nezapáchá. Stojí to jen pár minut času a zabráníme tím mnohem složitějším problémům.

Jak čistit dřez

K čištění dřezu a odpadu můžeme samozřejmě použít komerční chemické prostředky – nejsou však příliš vhodné pro preventivní údržbu, protože bývají hodně silné a jejich časté používání by mohlo dřez nebo trubky poleptat.

Pokud tedy nemáme problémy, ale chceme dřez jen vyčistit, můžeme bez obav sáhnout po běžně užívaných přírodních čistidlech: jedlé sodě a octu. Nasypeme do odpadu několik lžiček jedlé sody, zalijeme octem, necháme chvíli působit a pak důkladně prolijeme teplou vodou. To často stačí k tomu, aby povolily nahromaděné usazeniny a odpad se vyčistil.

Foto: Shutterstock

Ucpaný odpad

Když už se odpad jednou ucpe, může být nejjednodušší variantou sáhnout po zmíněných chemických prostředcích. Je velká šance, že usazeninu zkrátka prožerou.

Pokud se vám nechce uchylovat k chemickému řešení, vyzkoušejte i v tomto případě jedlou sodu a ocet nebo třeba kyselinu citronovou. Může také pomoct, pokud do odpadu nalijete hodně horké vody pod velkým tlakem. Samozřejmě je vhodné vyzkoušet, jestli si s problémem neporadí klasický zvon.

Když nic nezabírá, zřejmě vám však nezbyde nic jiného, než zavolat instalatéra. A protože to nejsou zrovna laciné služby, je vhodné podobným potížím předcházet pravidelnou údržbou.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments