Někteří zákazníci v obchodech se nechovají vůbec slušně

Současná doba není lehká pro nikoho, avšak někteří lidé se chovají opravdu nepřístojně. Bohužel je to často vidět na místech, kde se něco rozdává, případně prodává za sníženou cenu. Lidé zde pak neznají bratra a derou se o výhody za každou cenu. Jako kdyby šlo jen o to jediné.

U regálů je to ostré

Naposledy jsme toho byli svědky, když obchodní řetězec Lidl nabídl atraktivní akci na vajíčka, která se prodávala v balení 30 kusů za 99,90 korun. To je dnes velmi výhodná cena, protože vejce rychle zdražují. V akci však byly i další položky.

Server FinTag popsal, jak vše probíhalo v benešovském Lidlu, ovšem svědci z dalších prodejen hovořili o tom, že to bylo jako přes kopírák všude stejné.

Prodejna prý byla ještě před otevřením doslova obležena důchodci, kteří čekali, až se otevřou dveře, aby se mohli do obchodu rychle nahrnout. Nejde přitom o nic výjimečného, v pondělí a čtvrtek se to ve větší či menší míře opakuje každý týden. Začíná totiž akce a penzisté nechtějí přijít o možnost nakoupit o pár korun levněji.

Podle svědkyně však tentokrát překračovalo chování důchodců na prodejně veškeré hranice. Vráželi do sebe košíky, hlasitě se osočovali, nadávali si, rozčilovali a někteří byli připraveni se o vejce snad i poprat.

Foto: Shutterstock

Prodavačky dostávají zabrat

Schytaly to i prodavačky. Jedna žena na nebohou prodavačku křičela, aby jí vyndala z koše účtenku, kterou tam prý hodila. Prodavačka to nakonec udělala, ale paní si pak všimla, že svou účtenku už si dala do tašky. Jsou to přitom prý často lidé v důchodovém věku, kteří se v obchodech chovají neurvale.

Žena, která nepříjemné zážitky s důchodci v Lidlu popsala, nahlas popřemýšlela také o tom, zda to čeští penzisté berou za správný konec. Podle ní tráví mnozí z nich nákupy v nejrůznějších akcích spoustu času, který by mohli využít jinak. Třeba by si mohli najít brigádu nebo chovat slepice, které by jim daly vlastní vajíčka.

Slevy působí na důchodce jako obrovské lákadlo již tradičně. Dávalo to velký smysl v době, kdy byly penze nízké, avšak dnes se důchody rychle zvyšují. V průměru činí už více než 18 tisíc korun. To je více než mají mnozí zaměstnanci. Každý pochopitelně chce i tak ušetřit, ale musí to opravdu provázet takto vyostřené momenty?

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
40 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 měsíců

Zrušit akce. To je jediné řešení.

Eva
Eva
2 měsíců

Jestlipak víte, že plno důchodců chodí v akci nakupovat i svým dospělým dětem, kteří makají a nemají šanci se ke slevám dostat?

Denisa
Denisa
2 měsíců

Klasika ,že mě ti překvapuje.. je jich málo kdo se umí že starých lidí chovat slušně … člověk se jim nabídne a ještě dostanete sodu záleží na koho narazite…

Naďa
Naďa
2 měsíců

Věřím že se někteří chovají hrozně, ale ať si paní co psala článek chová slepice sama. Je to trapné se takhle osočovat. Je to tady teď jako za totace ale za totace jsme na to jakž takž měli a něco taky nebylo a teď je to drahé a každý šetří korunu. Ti lidé mají obavy z budoucnosti a proto takhle plaší. Kdyby měli tu sílu jako pisalci ve třiceti a čtyřiceti, tak si najdou třeba dvě práce. Doufám že Vám bude zvonit v uších v 70 a podobně a budete tak chytří a hlavně zdraví. V důchodu ještě nejsem a… Číst vice »

Věra
Věra
2 měsíců

Kdyby bylo zboží ve slevě v dostatečném množství, tak by se to nestávalo. Je to ostuda Lidlu a ostatních řetězcú, že takto manipulují se zákazníky. Také je vidět na slevových akcích, jaké mají řetězce marže … Také mně uráží neustálé hanění a osočování dúchodců. Na slovo senior jsem už alergická (a to jím nejsem). Jen si každý dejte do kalkulačky výpočet svého budoucího důchodu a spadne vám brada … Takže bych s těmi hanlivými úsudky byka opatrná.

Alena
Alena
2 měsíců

Chovají se hrozně. Nadavaji mladým jak se chovají a přitom mají jít příkladem sami . Sama jsem důchodce a stydím se za ně. Hrůza.