Někteří zákazníci v obchodech se nechovají vůbec slušně

Současná doba není lehká pro nikoho, avšak někteří lidé se chovají opravdu nepřístojně. Bohužel je to často vidět na místech, kde se něco rozdává, případně prodává za sníženou cenu. Lidé zde pak neznají bratra a derou se o výhody za každou cenu. Jako kdyby šlo jen o to jediné.

U regálů je to ostré

Naposledy jsme toho byli svědky, když obchodní řetězec Lidl nabídl atraktivní akci na vajíčka, která se prodávala v balení 30 kusů za 99,90 korun. To je dnes velmi výhodná cena, protože vejce rychle zdražují. V akci však byly i další položky.

Server FinTag popsal, jak vše probíhalo v benešovském Lidlu, ovšem svědci z dalších prodejen hovořili o tom, že to bylo jako přes kopírák všude stejné.

Prodejna prý byla ještě před otevřením doslova obležena důchodci, kteří čekali, až se otevřou dveře, aby se mohli do obchodu rychle nahrnout. Nejde přitom o nic výjimečného, v pondělí a čtvrtek se to ve větší či menší míře opakuje každý týden. Začíná totiž akce a penzisté nechtějí přijít o možnost nakoupit o pár korun levněji.

Podle svědkyně však tentokrát překračovalo chování důchodců na prodejně veškeré hranice. Vráželi do sebe košíky, hlasitě se osočovali, nadávali si, rozčilovali a někteří byli připraveni se o vejce snad i poprat.

Foto: Shutterstock

Prodavačky dostávají zabrat

Schytaly to i prodavačky. Jedna žena na nebohou prodavačku křičela, aby jí vyndala z koše účtenku, kterou tam prý hodila. Prodavačka to nakonec udělala, ale paní si pak všimla, že svou účtenku už si dala do tašky. Jsou to přitom prý často lidé v důchodovém věku, kteří se v obchodech chovají neurvale.

Žena, která nepříjemné zážitky s důchodci v Lidlu popsala, nahlas popřemýšlela také o tom, zda to čeští penzisté berou za správný konec. Podle ní tráví mnozí z nich nákupy v nejrůznějších akcích spoustu času, který by mohli využít jinak. Třeba by si mohli najít brigádu nebo chovat slepice, které by jim daly vlastní vajíčka.

Slevy působí na důchodce jako obrovské lákadlo již tradičně. Dávalo to velký smysl v době, kdy byly penze nízké, avšak dnes se důchody rychle zvyšují. V průměru činí už více než 18 tisíc korun. To je více než mají mnozí zaměstnanci. Každý pochopitelně chce i tak ušetřit, ale musí to opravdu provázet takto vyostřené momenty?

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
40 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zvoník
Zvoník
1 rok

Většina důchodců, kteří zamlada nepracovali, nebo se zamlada přiživovali na socialistickém režimu, jsou dnes líní jak prasata. Proto se tak chovají dnes v Lidlu i jiných supermarketech. Za socialismu pamatuji, jak se důchodci ráno rvali o šlehačku v obchodním domě Máj na národní třídě (dnes Tesco).

Marcela
Marcela
1 rok
Reply to  Zvoník

Jsem v důchodu 20 let a uráží mě řeči o lenosti! Neházejte všechny do jednoho pytle. A ani by mě nenapadlo stát před otevřením kvůli akci přes obchodem!

Eva Dvořáčková
Eva Dvořáčková
1 rok
Reply to  Marcela

Paní Marcelo, asi jste jedna z mála.
Nikdy jsem se k nikomu špatně nechovala, k důchodcům jsem velmi vstřícná.
Již několikrát jsem byla svědkem kdy pán a paní kolem 70 desátky v obchodě s potravinami se nahlas hádali o pár balíků mléka které bylo tehdy levnější o 5 Kč. Než normálně.

Jindra S.
Jindra S.
1 rok

To není jen o Lidlu, ale o Češích vůbec. Stačí jedna návštěva v polském příhraničí a uvidíte co Češi předvádějí v obcjodech.

Jan
Jan
1 rok

Nejde o výši důchodu,ale že jsme popelnice Evropy. A vsude okolo je levněji než u nás. Hlavně že lezou ty naší pitomci všem do prde..
Co jsme za pákaz zvolili to máme.

Petr
Petr
1 rok

Líbí se mi starost chytraků, kteří přesně ví co by měli důchodci dělat. Jako chovat slepice nebo si najít brigádu. Ti důchodci co celý život dělali a místo aby si užili zasloužený důchod mají se bát i o to málo které mají protože se politici nedokázali postarat aby se tohle všechno nedělo.

Marie
Marie
1 rok
Reply to  Petr

Také mě ten návrh pobavil. Chovám 5 slepic na venkově a je to fakt náročné. Hlavně finančně. Metrák pšenice 900 Kč, 25kg směsi s kukuřicí 350 Kč vitamíny 1 kg 180 Kč. krmné brambory ,případně nějaká řepa Mám velkou zahradu tak přes léto se dost napasou, tak se tolik nekrmi přesto to všechno musíte vynásobit nejméně 2. Jo a každá slepice snáší jen od jara do podzimu, pak přepeřuje a měsíc nenese, snasi ob dva dny,nemám vyhrivany kurnik. Každý šok , který slípky prožijí má za následek okamžité zaražení snášky na různě dlouhou dobu (původně jsem měla slepic 8,ale 3… Číst vice »

Jarmila
Jarmila
1 rok
Reply to  Petr

Přesně tak. Paní Štěpánková – autorka článku, to píše tak, jako kdyby všichni důchodci byli stejní. Nikdy bych se nervala o nějaká vejce ani o nic jiného, ale samozřejmě chodím nakupovat hlavně akční zboží. Kde by taky důchodci brali peníze, aby si v klidu mohli kupovat zboží za tyto zlodějské nadsazené ceny v obchodních řetězcích. A že to všechno způsobila tato vlastizrádná vláda, to jí jaksi uniklo paní „mamince se zájmem o zdravý životní styl, která miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci“. – Toto by si asi stěží normální důchodce mohl dovolit – chodit v klidu na procházky, posedět si… Číst vice »

Vlasta
Vlasta
1 rok

Já myslím, že z větší části za tuto situaci může sám Lidl. V televizi běží týden reklama na vejce a v pondělí, deset minut po otevření je vyprodáno. Na prodejnu pro 20 000cové město přijde jedna paleta. To asi není normální. Jenom chtějí nalákat zákazníky.

Naďa
Naďa
1 rok
Reply to  Vlasta

Přesně tak. Koupí tam samozřejmě i další věci…… market má na tu politiku lidí a potom si mne ruce.
Měli tohoto mít vic a byl by klid.

Martin
Martin
1 rok

Tady máte výkon naší vlády nejsou schopný nám zajistit Ani vajíčka

Ivana
Ivana
1 rok

Bych chtěla , který důchodce má 18000 Kč.Někteřį chlapi ano,ale ženy to ani náhodou !

Xavier
Xavier
1 rok
Reply to  Ivana

Hoooodě žen. Každý kdo makal, má důchod 18 a víc. Osobně takových žen znám a pracovaly rukama.

Makat a chodit do zaměstnání je ovšem velký rozdíl!

Matura
Matura
1 rok
Reply to  Xavier

Asi jste tak nevědomá, že toto tvrdíte bez uzardění

Naďa
Naďa
1 rok
Reply to  Xavier

Možná má někdo,ale záleží na regionu a firmě, druhu práce. Každý takové možnosti nemá a neměl. Já budu mít důchod slušný,pracovala jsem v lukrativním oboru a měla slušný plat. Nemůžete ale do toho házet lidí, kteří měli důchody pár let po revoluci a tudíž je jim kolen 80 a přes,nebo kamarádka pečovala o postiženého syna. Našla jsem minulý týden výměru důchodu mojí mamince která ho pobírala 9 let a měla postupně po přidání kolem 6 tisíc i s vdovským. Dneska by měla tak 13. Těm hodně starým se tím že měli malo i málo přidávalo, Taťka se ho ani nedožil.… Číst vice »

Věra
Věra
1 rok
Reply to  Xavier

Já jsem celý život dřela ve fabrice ale důchod 18000,-bohužel nemám. Nemám ani deset.

Helena
Helena
1 rok

Ono nejde jen o vejce mám známou a o té by člověk mohl říct že akcemi žije.Ale má děti které pracují a jednou potřebuje něco ten a podruhé jiný.A věřte že jsou moc spokojený že se o spoustu věcí nemusí starat.

Milan
Milan
1 rok

Může za to především sám řetězec Lidl. Akce byla od pondělka do neděle. Ale je to jen podvod na zákazníky. Dají to do letáku, ale na krám dají jen nepatrné množství. Mají zajistit, aby toho bylo dost po celou dobu akce a pak by se toto nedělo.

Ivana
Ivana
1 rok

Prodavaček je mi líto,ale za tohle může naše povedená vláda,že se nestydí HAJZLOVÉ