Důchodkyně měla doma obyčejnou vázu. Když ji viděl znalec, užasl. Obrovská cena, můžete ji mít doma i vy

Příběh důchodkyně, která se rozhodla ocenit svou rodinnou vázu, patří k výjimečným. Po 60 letech, kdy jí ležela v nevyužívaném prostoru na půdě, se ukázalo, že má hodnotu v řádu milionů. Zatímco důchodkyně vázu považovala za nevkusný kousek, odborníci v oboru se shodli, že jde o unikátní a cenný artefakt.

Tajný poklad na půdě: Důchodkyně objevila vzácnou čínskou vázu z 18. století

Důchodkyně se rozhodla prodat některé své starožitnosti, které ležely bez použití na půdě. Jedním z těchto kousků byla i nevkusná váza, kterou si kdysi koupila jen jako dekoraci. Avšak během procesu ocenění se ukázalo, že váza je mnohem vzácnější, než se původně zdálo.

Váza byla vyrobena v 18. století a patřila čínskému císaři Qianlongovi. Tento kousek umění, který ležel 60 let na půdě, se ukázal být skutečným pokladem a jeho hodnota se pohybuje v milionech. Důchodkyně se tak nyní potýká s rozhodnutím, co dál s tímto skvostem udělat.

Astronomická hodnota vázy objevená po letech

Váza byla umístěna na půdě důchodkyně a ležela tam po celá léta, bez jakéhokoli zvláštního zacházení. Kočky a psi, které důchodkyně měla, si s ní často hrály, aniž by tušily, že se jedná o vzácný kousek.

Ačkoliv se o její historii nic nevěděla, zájem o ni byl velký. A tak se ukázalo, že cena vázy byla skutečně astronomická. Důchodkyně nevěřila svým očím, když se dozvěděla, že má doma poklad. Byla to Harry Garner Reticulated Vase, pojmenovaná po sběrateli, jenž ji vlastnil až do 50. let 20. století.

Foto: Shutterstock

Z dekorace poklad

Váza, která dlouhá léta sloužila jako obyčejná dekorace v domě, se nakonec ukázala jako vzácný artefakt z historie čínského císařství. Odborníci z firmy Sotheby’s prokázali, že váza pocházela z paláce čínského císaře, který se na ni nemohl vynadívat. Její skutečná hodnota byla vyčíslena na několik milionů liber.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments