Dvojitá brada vás nemusí trápit celý život. Zbavte se jí jednoduchými metodami

Problém dvojité brady můžete snadno vyřešit i bez zákroku na operačním sále. Stačí pravidelně cvičit obličejové svaly, masírovat krk a používat vhodné masky. Každý člověk je nádherný takový, jaký je. Pokud vás však dvojitá brada trápí a odraz v zrcadle vám způsobuje smutek, můžete si zkusit pomoci.

Vada na kráse

Není možné, aby vám dvojitá brada zmizela za pár dní a nezbyla po ní ani památka. Pomalu a jistě se ale můžete přiblížit svému cíli. Zkoušejte různé grimasy, donuťte obličej, aby se prokrvoval, a po několika týdnech si budete moci všimnout, že se vám kůže lehce napne.

Štítná žláza

Možná vaše tělo pracuje nesprávně s hormony. Jestliže vaše štítná žláza nefunguje tak, jak by přirozeně měla, můžete bez zjevné příčiny tloustnout a objevit se může také druhá brada. Proto nezanedbávejte prevenci a navštivte svého lékaře, aby vás v tomto ohledu vyšetřil.

Sport a zdravý jídelníček

Jestliže se potýkáte s celkovou nadváhou, zcela jistě by váš problém vyřešil vyvážený jídelníček a pravidelný sport. Zkuste posunout své meze, nasaďte si sportovní boty a vyrazte ven běhat. Nemusíte lámat rekordy, stačí, když se trochu zapotíte a místo sladké tyčinky si dáte kousek ovoce.

Masáž krku

Ve volných chvílích pomůže, pokud si budete krk krouživými pohyby masírovat. Tkáň se tak prokrví, což vám může s hubnutím pomoci. Neváhejte ani při zkoušení různých masážních pomocníků. Pokud se tímto způsobem nezbavíte dvojité brady, zaručeně si při tom alespoň odpočinete.

Ideální je nejprve krk rozcvičit pomocí protahování. Dále si dát teplý obklad nebo si vlézt do teplé vany. Krk se uvolní a bude připravený na masáž. Namažte ho mastným krémem a můžete se do toho pustit.

Masky na krk

Podobnou službu vám udělají také speciální masky, které se prodávají, aby vás zbavily dvojité brady. Jsou textilní nebo gelové a záleží na vás, která vám bude vyhovovat lépe.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments