Fantastické domácí hnojivo z jedné suroviny. Orchidej vám poroste jako ještě nikdy, bude výstavní

Už se vám někdy stalo, že jste u kamaráda či známé obdivovali krásně kvetoucí orchidej? Říkali jste si, jak je možné, že se jí tak daří, i když všechny ostatní květiny u nich nikdy neměly šanci? Možná za tím stojí jednoduchý trik, který i té vaší dodá všechny potřebné živiny a z nevzhledné rostlinky vytvoříte královnu výstavních síní.

Kterou orchidej vybrat

Tato různobarevná rostlina pochází z tropů. Z toho důvodu by i její pěstování v domácnosti mělo být přizpůsobeno podmínkám původu. Existuje nepřeberné množství květenství, ze kterých můžete vybírat. V našich domácnostech se nejlépe bude dařit můrovci, tento druh je také nejodolnější. Nebojte se ani orchideje Vanda, která krásně květe, navíc ji můžete ponechat na slunci.

Vyberte správné podmínky

Ideální teplota pro pěstování orchideje je kolem 20 °C, je také důležité tuto teplotu stále udržovat a vyhnout se velkým výkyvům. Tyto rostliny milují zavlažování, ale pozor, vyhněte se přímému zalévání. Pokud chcete s jejich pěstováním uspět, několikrát denně je roste, včetně kořenů. Na výběr máte i z krátkého každodenního ponoření kořenů do vody. Nezapomínejte ani na dostatek slunečního světla, které by v žádném případě nemělo být přímé.

Foto: Shutterstock

Perfektní hnojivo

Chcete-li podpořit růst kořenů a květních stvolů, vsaďte na domácí recept, který květině dodá vše potřebné. Na pánev vysypte skleničku bílé rýže, 3 minuty ji restujte. Následně ji vysušenou přesypte do mlýnku, ve kterém ji důkladně namelte. Vzniklý prášek představuje hotové hnojivo. Před použitím ho rozmíchejte ve sklenici vroucí vody a nechte úplně vychladnout. Teplá tekutina by rostlinu zničila. Nenechávejte ji ale v lednici, ani ledová voda není pro růst prospěšná. Rostlinu potom po lžících zalijte. Použijte maximálně 8 lžic, tekutina by se měla vstřebat. Akci opakujte jednou měsíčně a vaše rostlina bude jen vzkvétat.

Foto: Shutterstock, zdroje: Maison et Travaux, Petits jardiniers

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments