Geniální lidé před žehlením posypou košili pudrem. Důvod je překvapivě jednoduchý

Světlá trička nebo bílé košile jsou v šatnících mnoha lidí absolutní nutností – především v případě, že potřebujete k práci formální oděv se bez košile zkrátka neobejdete. Pokud k těmto lidem patříte, pak jistě víte, že košile zůstane krásně bílá jen prvních pár nošení – pak začne postupně žloutnout.

Nevzhledné žluté skvrny v podpaždí

Pojďme si to přiznat – potíme se všichni. I když dodržujeme všechna pravidla hygieny a používáme různé deodoranty a antiperspiranty, především v horkém letním počasí se pocení zkrátka nevyhneme.

Naše bílé košile, bez kterých se někteří lidé v práci absolutně neobejdou, to však odnáší tím, že mnohem rychleji žloutnou a ztrácí na kvalitě. Nejčastěji se tento problém týká oblasti kolem podpaždí, zežloutnout může též límeček, někdy i záda. Takovou košili pak můžeme rovnou vyhodit… nebo snad ne?

Vyzkoušejte dětský pudr

Než košili hodíte do koše, vyzkoušejte jestli nezabere jeden jednoduchý trik. Zažloutlá místa lehce navlhčete a vetřete do nich dětský pudr. Poté postižené místo a následně celou košili standardně vyžehlete. Proces můžete opakovat několikrát, případně i preventivně.

Pudr by do sebe měl nasát nečistoty a vytáhnout z látky onu nevzhlednou barvu. Je to poměrně levný trik a rozhodně stojí za to ho vyzkoušet před tím, než se drahé košile zbavíte.

Foto: Shutterstock

Bílé prádlo perte vždy zvlášť

Bílé prádlo, a především se to týká košilí, byste měli prát vždy oddělené od tmavého a barevného oblečení. I když ostatní oblečení barvu nepustí, přesto může bílé oblečení rychleji zešednout nebo zežloutnout, pokud ho budete brát s jinak barevnými kusy.

Především v případě, že máte bílých košil celou řadu a jsou důležitou součástí vašeho pracovního outfitu, investujte i do pracího prášku či aviváže vhodných přímo na bílé prádlo. Vrátí se vám to v tom, že nebudete muset šatník obměňovat každých pár týdnů, ale vaše košile vydrží déle bílé.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments