Geniální trik s alobalem. Díky tomu vyžehlíte prádlo třikrát rychleji než normálně

Schválně, jaká je vaše nejneoblíbenější domácí práce? Umývání oken, vytírání podlahy anebo snad proklínané žehlení? Hospodyňky po celém světě vymýšlejí triky, jak si všechny tyhle činnosti, které jsou sice nepopulární, ale zkrátka je udělat musíme, usnadnit. Dnes se podíváme na jednoduchý trik, který vám pomůže urychlit a zjednodušit žehlení. Jdeme na to.

Použijte alobal

Používáte-li k žehlení žehlicí prkno, zkuste využít sílu alobalu. Stáhněte z prkna povlak a celé ho obalte alobalem – ideálně lesklou stranou navrch. Poté navlečte na prkno zpátky povlak nebo jej zakryjte prostěradlem nebo starou osuškou. A můžete se pustit do žehlení – uvidíte, že to najednou půjde jako po másle.

V čem trik spočívá?

Alobal bude odrážet teplo z žehličky, čímž urychlí samotný proces žehlení. Zatímco shora vystavujete oblečení teplu přímo z žehličky, zespodu jej nahřívá alobal. Dá se tedy říct, že žehlíte z obou stran současně a výrazně si tak usnadníte práci.

Další triky při žehlení

Pokud nemáme sušičku, která nám nutnost žehlení zminimalizuje nebo alespoň celý proces zjednoduší, je dobré myslet na to, že i sušení na šňůře má svá pravidla. Když si prádlo hezky a promyšleně pověsíme, nebudeme mít s žehlením tolik práce. Také bychom ho neměli přesušovat, pod žehličku může jít klidně lehounce navlhlé. Další chybou bývá to, že oblečení stáhneme ze sušáku, naházíme na hromadu a necháme ho ležet někde v koši, kde se zbytečně mačká, až do doby, než si najdeme čas na žehlení.

Vždy bychom měli dbát na doporučení na cedulkách, které oblečení má, a také dávat pozor na přílišnou teplotu žehličky.

Foto: Shutterstock

Co se žehlit nemusí?

Nejjednodušší rada, jak si práci usnadnit zní: nežehlete to, co nemusíte. Týká se to samozřejmě spodního prádla a ponožek, ale třeba také ručníků a osušek. Když si pořídíte správný dluh povlečení a prostěradel, pak nebudete muset žehlit ani tyto velké kusy prádla, což je rozhodně velká úspora času i energie.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments