Globus vydává zkrácené a digitální účtenky

Obchodní řetězce v současné době musí inovovat podle nejnovějších trendů, jinak by se jim také mohlo stát, že o ně zákazníci ztratí zájem. Je tu totiž velká poptávka po tom, aby byly dlouhodobě udržitelné a vnímaly snahy o ochranu životního prostředí. Zároveň potřebují oslovovat zákazníky zajímavými službami, jež jim přinášejí pohodlí a benefity.

Vynikající služba

V tomto duchu se teď zachoval oblíbený obchodní řetězec Globus. Možná jste si mohli povšimnout, že lidé do něj chodí hlavně na velké nákupy, což potom ústí v to, že na kasách jim vyjíždějí opravdu dlouhé účtenky, obzvlášť když musí obsáhnout všechny regulatorní požadavky. Dochází tak k tomu, že je tištěno a obratem vyhazováno obrovské množství papíru.

To by se teď mělo změnit. Globus totiž oznámil iniciativu, která ušetří velké množství papíru. Zákazníkům nově vydává účtenky elektronické, případně zkrácené.

Ptáte se, jak to funguje? Není to vůbec složité. Na pokladně si nebudete muset vzít kompletní účtenku, ale pouze zkrácenou, pakliže s tím budete souhlasit. Ta zdaleka není tak dlouhá, protože vše podrobně nerozepisuje. Ve skutečnosti je ale jakákoliv papírová účtenka přežitkem, což si uvědomuje i Globus.

Foto: Shutterstock

Samé výhody

Pakliže se tak přihlásíte do věrnostního programu Globus Bonus, můžete účtenku odmítnout úplně, protože ji najdete v mobilní aplikaci, a to uloženou na dlouhou dobu. Účtenky tak už nemusíte ani skladovat v případě, že si koupíte nějaké hodnotnější zboží. Vždy je najdete v aplikaci. Objeví se tam do 24 hodin a zůstane tam celé dva roky, tedy po dobu, kdy může trvat případná záruka.

Obchodní řetězec deklaruje, že to bude znamenat značné úspory papíru. Pouze členové klubu Globus Bonus totiž každý rok odebrali na 13 milionů účtenek. Papír a barva na ně teď teoreticky mohou zůstat ušetřeny.

Globus v tomto ohledu není první. Před časem se k tomuto kroku uchýlil Albert, který posléze oznámil, že za poměrně krátkou dobu ušetřil na 6500 kilometrů papíru. Elektronické účtenky nabízejí také řetězce Lidl nebo Ikea.

Trend je nezpochybnitelný a dá se očekávat, že elektronické účtenky budou do pár let úplným standardem a ty papírové ztratí jakékoliv využití.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments