Google odhalil 4 škodlivé aplikace v mobilu. Okamžitě je vymažte, mohou vás připravit o všechno

Bezpečnost na mobilních telefonech je často podceňovanou záležitostí. Zatímco na počítače jsou zvyklí si lidé instalovat nejrůznější antivirové programy, u chytrých telefonů tak ale často nečiní. Spoléhají se na to, že celý ekosystém, ať už jde o Android nebo iOS, je dobře ošetřený a škodlivé programy se do něj nedostávají.

Velmi špatné aplikace

To je ale chybný předpoklad. Škodlivý software se na mobilech objevuje ve stále větší míře. Nově došlo k odhalení hned několika aplikací v rámci Androidu, které uživatele přesměrovávaly na stránky, kde byl vystaven škodlivým kódům a pokusům o vylákání osobních údajů.

Po upozornění expertů na bezpečnost z Malwarebytes došlo k tomu, že Google ve svém obchodě zakázal čtyři aplikace, které obsahovaly značné množství škodlivých kódů a představovaly pro uživatele velkou hrozbu.

Tyto aplikace byly předtím běžně dostupné v obchodě Google Play, odkud si je stáhly miliony lidí. Jde o následující aplikace: Bluetooth Auto Connect, Bluetooth App Sender, Mobile transfer: smart switch a Driver: Bluetooth, Wi-Fi, USB.

Foto: Shutterstock

Musíte je sami odstranit

Pokud už máte aplikaci nainstalovanou, nezmizí vám automaticky, ale je potřeba, abyste si ji sami odstranili, jinak vám může nadále škodit. A to nejen ve chvíli, kdy ji máte zapnutou. Stačí, aby v telefonu vůbec byla a může napáchat značné škody.

Zřejmě není náhodou, že všechny tyto aplikace pocházejí od jediného vývojáře, kterým je společnost Mobile apps Group. Jak se ukazuje, spíše než na vývoj aplikací se specializuje na klamání uživatelů a jejich prodej třetím stranám. Vzhledem k tomu, že lidé dnes běžně přes své telefony přistupují do svých bankovních účtů, mohli by skutečně přijít o všechno, pokud by se tyto údaje dostaly do nepovolaných rukou.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pbl9
2 měsíců

Snad bude fungovat

Last edited 2 měsíců by Pbl9