Hoďte tuhle věc do pračky a najednou z ní vyjede veškerá letitá špína. Je z toho hit internetu

Pravidelné čištění pračky je základem pro správnou péči o spotřebič. Nicméně čisticích prostředků je na trhu velké množství v široké cenové škále.

Můžete využít speciálních čističů praček anebo zkusit čištění pomocí tablety do myčky.

Tableta do myčky

Postupujte krok za krokem a vaše pračka bude krásně čistá a voňavá.

Nejprve si připravte hadřík nebo houbičku a misku s vodou se saponátem. Důkladně očistěte těsnění uvnitř pračky. Pokud lze vyjmout i zásobník na prací prášek a aviváž, vyndejte je a v umyvadle nebo vaně očistěte. Nedosáhnete-li do nádobek rukou, můžete využít i starý kartáček na zuby. Často zůstává v nádobkách usazenina, která je přichycena ke stěnám. Pakliže můžete vyjmout a očistit i filtr, nezapomeňte ani na něj.

Hadříkem nebo houbičkou omyjte také dvířka ze všech stran. Dvířka bývají členitá a je žádoucí umýt každé místo.

Současně omyjte celou pračku ze všech stran. Na usazený prach za pračkou můžete využít vysavač, který díky dlouhé tyči dosáhne velmi daleko.

Nyní k samotnému čištění bubnu pračky. Do bubnu vhoďte 1 až 2 tablety určené do myčky nádobí, zapněte program alespoň na 60 °C a délku programu minimálně na 1 hodinu. Pračku pusťte naprázdno.

Foto: Shutterstock

Po skončení pracího cyklu bude pračka krásně čistá a bez jakéhokoliv zápachu.

Po vyprání prádla nezavírejte dvířka pračky, aby mohla větrat. Stejně tak je dobré nechávat otevřené dveře do místnosti s pračkou nebo větrat oknem. Přílišná vlhkost není žádoucí a může následně docházet ke vzniku plísně.

Čištění pomocí octa a sody

Čištění pračky tabletou do myčky můžete kombinovat s čištěním pomocí octa a sody. Pokud zvolíte druhý způsob, nasypte 0,5 šálku prací sody do přihrádky na prací prášek a 0,5 l octa nalijte přímo do bubnu. Prací cyklus nastavte na nejvyšší možnou teplotu nebo na program čištění pračky. Pračku pusťte naprázdno a vypněte možnost ždímání.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments