Hospodyňka vyzradila své tajemství, proč dává do toalety plastovou láhev. Teď už to budete dělat také

Hledáte levnější řešení voňavé toalety po každém spláchnutí? Vyzkoušejte trik s plastovou lahví. Všemožné přípravky, určené na udržení svěžesti toalety, jsou většinou drahé a navíc ani nevydrží příliš dlouho. Čím tedy nahradit všechny ty gely, spreje či vůně do toalety?

Trik s aviváží

Vyzkoušejte jednoduchý trik s plastovou lahví a obyčejnou aviváží. K provonění toalety klidně vyberte tu nejlevnější, která vám bude příjemně vonět. Najděte si doma menší plastovou láhev se šroubovacím víčkem, trochu aviváže do ní přelijte, přidejte vodu ve stejném poměru, protřepejte a do víčka pak udělejte malými nůžkami nebo horkou jehlou několik malých dírek. Láhev s takto ředěnou aviváží pak už jen vložte do nádržky. Aviváž se tak bude při každém spláchnutí postupně uvolňovat a vy se dočkáte provoněného záchodu bez velkého utrácení.

Trik se zubní pastou

Pokud doma zrovna žádnou aviváž nemáte a hledáte rychlé řešení, jak efektivně provonět vaši toaletu, pomůže vám i jednoduchý trik se zubní pastou. Postačí, když tubu se zubní pastou na několika místech propíchnete jehlou a vložíte ji do nádržky od toalety. Systém je totožný jako u použití aviváže. I zubní pasta se bude pomalu vyplavovat, čímž rovněž osvěží vaši toaletu při každém spláchnutí. Navíc získáte i dobrého pomocníka pro boj s vodním kamenem. Všechny nečistoty se totiž při pozvolném působení zubní pasty postupně vyplaví. Můžete také vyzkoušet trik s vymačkáním většího množství do nádržky, popřípadě přímo do mísy. Následně vystačí složky zubní pasty nechat působit přes noc. Zbavíte se tak nejen vodního kamene, ale také rzi.

Foto: Shutterstock

Nepodceňujte kontrolu nádržky

I tyto levné triky mají však svá negativa. Ne každá nádržka na vodu má totiž zrovna jednoduché otevírání. Některé zásobníky mohou být dokonce i zabudovány přímo v obložení koupelny. V lepším případě jsou pak zavěšeny vysoko nad toaletou, čímž se zase stávají hůře dostupné. Pokud však máte takovou, která má otevírání nádržky jednoduché, určitě se nebojte trik s aviváží či se zubní pastou vyzkoušet. Důležité je však zásobník vody často kontrolovat, jelikož aviváž se může usazovat na nejméně vhodných místech. Rozhodně by se jí tedy do toalety nemělo uvolňovat příliš velké množství. Instalatéra na odstranění mazlavých usazenin přeci jen volat nechcete.

V případě, že se rozhodnete tento trik vyzkoušet, nezapomeňte čas od času vyčistit nádrž pomocí horké vody, abyste usazeniny odstranili. I tak se ale nedoporučuje používat aviváž tímto způsobem dlouhodobě.

Foto: DailyMail, zdroj: DailyMail

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments