Hrozný průšvih. Do Česka se dostaly prudce závadné těstoviny. Kupovali je všichni, ale zakázáno je jíst

V českých obchodech se vám bohužel na pravidelné bázi stane, že si koupíte něco, o čem potom s odstupem zjistíte, že to bylo závadné. Někdy méně, někdy více, ale nikdy to není samozřejmě dobré. Optimální by bylo, kdyby si řetězce kvalitu hlídaly samy, ale to se jim zjevně moc nechce, a tak sem vozí všechno možné. Hlavně, že to pro ně vyjde levně a zákazníci si to nakonec stejně koupí.

Závažné zjištění

Práci kontrolorů tedy musí vykonávat Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která to dělá velmi dobře a má na kontě už stovky a tisíce záchytů závadných potravin. Jen je problém, že se tak děje s určitým časovým odstupem, takže ne vždy je možné to reflektovat. V tomto případě ale ano, jelikož byla zjištěna závadnost trvanlivé potraviny. Ta musela být okamžitě stažena z obchodů a platí důrazné doporučení, abyste ji nekonzumovali.

Tentokrát pochybil Kaufland, který prodával drahé těstoviny s označením Bio. To byste ale neřekli, co se v nich našlo za “parádu”. “V potravině byl překročen maximální povolený limit pro obsah námelových alkaloidů. Potravina není považována za bezpečnou, pokud je kontaminována cizorodými látkami,” uvedli inspektoři v hlášení. Ti dodali také to, že dané látky se v potravinách většinou vyskytnou v důsledku působení plísní. To je pochopitelně další informace, kterou nechcete příliš slyšet.

Pokud máte tyto těstoviny doma, okamžitě je vyhoďte. / Foto: SZPI

Je to vážné varování

Jde o těstoviny K-Bio Dinkel Vollkorn Fusilli, tudíž se prodávaly pod prémiovou privátní značkou Kauflandu. Někdo se tady snaží vytvářet dojem, že by to měla být kvalitnější potravina, ale sami vidíte, co je to ve výsledku zač. Lépe vypadá snad jen obal a produkt pravděpodobně bude mizerné kvality.

Čtěte také: No konečně. Zemědělci rozjeli vlastní obchodní řetězec v Česku. Poloviční ceny a špičková kvalita. Lidl a Kaufland to mohou zabalit

Datum spotřeby daného výrobku je stanoveno na 11 dubna 2026. Balení má váhu 500 gramů a výrobcem je společnost Spaichinger Nudelmacher, která si zjevně nepohlídala kvalitu. Tyto těstoviny tedy můžete mít stále doma a v žádném případě byste je neměli konzumovat. Rozhodně nejde o nějaké bezvýznamné varování, kdy by bylo jedno, že potravinu sníte.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
janahadravova
janahadravova
1 měsíc

Nevím,jak je možné, když si budu spořit na důchod 300KC měsíčně a ne 500KC,tak mi to stát zabaví vždyť to je sprosté okrádání pracujících.Kde ty zrůdy,na to berou právo.Jsou lidé kteří mají exekuce, zůstanou jim 3tretiny životního minima.Vzdyt to nemůžou dát.Stat není zřejmě rád že se lidem daří splácet.Proc nám stále házejí klacky pod nohy?. Cizincům pomáhají s plnou vervou, bohužel na svoje lidi stále vymýšlejí samá příkoří.Cim jsme si to zasloužili??? Stydím za to, že jsem Češka..S pozdravem Jana Hadravová.Vlado styďte se.Pardon,vy nevíte co to slovo znamená.

Nikol
Nikol
28 dní
Reply to  janahadravova

Nespletla jste si článek paní?? 😃 Tohle sem vůbec nepatří.. 😃