Hrstka třešní udělá s tělem zázraky. Dopřejte si třítýdenní kúru

Třešně jsou opravdovým elixírem zdraví, který nám dodá energii a mnoho tělu prospěšných látek. Pomáhají bojovat proti stárnutí a snižovat vaši hmotnost.

Co obsahují třešně

Třešně obsahují hodně minerálů, zejména jódu, hořčíku, zinku, vápníku, železa, křemíku, fosforu i vzácného draslíku a vitamínů, hlavně C, E, B. Svou červenou barvu mají díky antokyanu. Toto přírodní barvivo ve spojení s vitamínem C působí příznivě na vazivovou tkáň a spojuje vláknitou bílkovinu kolagen jako stavební prvek do silné a pružné tkáně. Zneškodní volné radikály a škodlivé enzymy, zpomalí stárnutí pokožky a zánětlivé procesy, zlepší mentální svěžest a posílí imunitu.

Pozitivní vliv třešní na tělo

Pravidelná konzumace třešní nám pomůže doplnit všechny výše uvedené látky, posílí zdraví a odolnost organismu. Antokyany s vitaminem C a dalšími složkami mají silný antioxidační účinek. Zpomalují stárnutí buněk a uchovávají zdravé cévy. Antokyany působí i proti rakovině, preventivně i při léčbě. Pomáhají při potížích s játry, ledvinami a střevy. Působí proti dně a pomáhají z těla vylučovat kyselinu močovou. Snižují hladinu zánětů v těle, zlepšují krvetvorbu a vylučování vody z těla, čímž působí proti otokům. Detoxikují tělo, zlepšují trávení a pomáhají při zácpě.

Foto: Shutterstock

Třešně pomáhají i při hubnutí

K pročištění organismu se doporučuje jíst 0,5 kg třešní denně. Látky obsažené v třešních neutralizují tukové substance, které se pak nedostanou sliznicemi do krve. Díky nim proto snadněji zhubnete, navíc za krátkou dobu. Pokud je ve větší míře budete jíst po dobu 3 týdnů, uvidíte jasný výsledek.

Očistná třešňová kúra

Dejte si třikrát až čtyřikrát denně půl kila třešní, pijte dostatek vody a nic jiného nejezte. Očistná třešňová kúra, během níž konzumujete hlavně třešně, vám už během 3 dnů zlepší kvalitu vaší pleti. Blahodárné účinky zaznamenají i vaše játra a ledviny. Tělo navíc přestane zadržovat i vodu a pozitivní výsledky uvidíte i na vaší váze.

Foto: Shutterstock, zdroje: Healthline, BBC Good Food

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments