Ideální kopačky na fotbal? Záleží na povrchu, počasí i zkušenostech sportovce

Kopaná patří mezi nejpopulárnější kolektivní sporty na celém světě, přičemž nezáleží na tom, na jakém kontinentu se zrovna nacházíte. Ani v naší zemi nezůstáváme pozadu a chlubíme se desítkami a desítkami velmi kvalitních a vyhlášených klubů. Láká daná aktivita i vás, ale nevíte si rady s volbou kopaček?

Univerzální řešení neexistuje

Pokud si jen jdete občas zahrát s kamarády, pravděpodobně nemusíte řešit žádné speciální boty ani další vybavení. Složitější situace však nastává ve chvíli, kdy začínáte trénovat pod křídly některého z mnoha českých klubů. V těchto případech se adekvátně vybrané kopačky stávají alfou i omegou vašeho výkonu.

Nejdříve si ujasněte, na jakém povrchu plánujete nejčastěji hrát. Sálovky jsou vhodné do tělocvičen, klasické kolíky na přírodní trávu, takzvané turfy na písek či umělou trávu, zatímco lisovky představují dobrou volbu na tvrdé umělé povrchy. Samozřejmě jsme vám pouze nastínili hrubý odhad, na jehož základě se lze přibližně rozhodnout. Vždy však záleží na specifickém provedení a kvalitě jednotlivých produktů.

Ověřené značky

Nikomu z vás nemusíme představovat proslavené značky, jako jsou například Nike, Adidas, Puma či New Balance. Jejich popularita není dána jen reklamou, ale především jejich neoddiskutovatelnou kvalitou a řadou technologických vychytávek. Tyto jevy se přirozeně přenesly i do světa fotbalu, a tak se nebojte na zmíněné výrobky vsadit.

Ať už vás zajímají kopačky Nike, nebo jste spíše zastánci jiného provedení, navštivte internetové stránky e-shopu pod vloženými odkazy. Dostanete se do prostředí e-shopu R-gol, jenž vám nabídne pestrý výběr značkových položek za bezkonkurenční ceny. Při objednávce nad 2000 Kč máte dopravu zcela zdarma, což se rozhodně vyplatí.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments