Imunitu po návratu do školy svěřte včelám. A není to jen o medu

Kalné ráno, od úst jde první pára, nevyspané dítě sedí mezi desítkami pokašlávajících vrstevníků. Stěží existuje rizikovější období pro ulovení nějakého nepříjemného podzimního neduhu. Nápor na imunitu dětí je v těchto dnech obrovský. Nasaďte do boje osvědčený recept: bohatství včelích úlů.

Návrat do dětského kolektivu znamená pořádný nápor na imunitu. Tím spíše, když letní horka pozvolna vystřídají chladnější dny. Přičtěte ještě k pomalu začínající chřipkové sezóně současné trable s pandemií, a máte o vrásky na čele postaráno. Naštěstí existuje celá řada receptů a návodů, jak posílit tělesnou i duševní kondici. Jednou z nejtradičnějších metod je nasazení medové kúry. Další možnost je ryze sezónní – babí léto a začínající podzim přinášejí množství čerstvého ovoce, a s ním tolik potřebných vitamínů a minerálů. Ideální je proto podpůrné kúry nakombinovat. Z včelích produktů navíc můžeme skvěle využít vedle medu i řadu dalších, mnohdy dokonce účinnějších složek. „Například propolis či mateří kašička jsou skutečné superpotraviny a poskytují obranyschopnosti našeho organismu velmi účinnou podporu,“ vysvětluje Marek Novotný, technolog společnosti Purus Meda.

Je libo včelí dezinfekci, nebo jídlo pro královnu?

Doslova balzám pro tělo, atakované podzimními neduhy, představuje zmíněný propolis. Ten v úlech funguje jako přirozená dezinfekce a tmel. Je tak silný, že dokáže dokonce mumifikovat uhynulé včely. Mateří kašička, kterou produkují mladé včelí dělnice, je zase výživou pro včelí larvy, a hlavně potravou samotné včelí královny po celou dobu jejího života. Vývojáři z Purus Meda využívají obě superpotraviny v celé řadě přípravků. „Určitě neuděláte chybu, když koupíte dítěti zrovna v tomto rizikovém období kvalitní med, nejlépe přímo od včelaře. Nicméně jeho konzistence se poměrně rychle mění, brzy zcukernatí, a vydolovat ho ze sklenice je pak často docela náročný výkon s nejistým výsledkem. Navíc samotný med není tak účinný jako v kombinaci s propolisem a mateří kašičkou. Další účinky pak získává přidáním výtažků z bylin či vitamínu C,“ vysvětluje Marek Novotný. Právě z těchto důvodů vyvinul se svým týmem kombinované doplňky stravy, jako jsou cucací tablety PM Propolis Royal Jelly, či medové sirupy, jako je PM Medový sirup s mateří kašičkou, propolisem, echinaceou a vitaminem C.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments