Jak dobře pečovat o své zdraví?

zdravé potraviny

Zdraví máme jenom jedno, a proto je dobré dělat maximum pro to, aby na tom bylo co nejlépe. Často to znamená zásadně změnit svou životosprávu, což může být pro někoho hodně obtížné, avšak nejedná se o nic nemožného. Stačí jen chtít.

Pravidelný pohyb

Lidské tělo se potřebuje hýbat. Všechny orgány jsou k tomuto účelu uzpůsobeny. Navíc lidé, co dnes a denně jen vysedávají u televize nebo před monitorem, mají tendenci k tloustnutí, což je nejen neestetické, ale hlavně nezdravé. Nejhorším možným scénářem je pak obezita.

Pohyb může mít celou řadu forem. Zásadní je provádět ho pravidelně a dobrovolně. Nějaké nucení, ať už vnitřní či z okolí, rozhodně není dobré. Člověk by měl sám vědět, co je pro něj správné a jak se ke svému tělu, potažmo duši chovat.

Proto také není vhodné někoho přemlouvat, ať dělá ten či onen konkrétní sport. Všichni máme rádi něco jiného. Důležité je, aby sport bavil a dělal se pravidelně. Pro efektivní hubnutí je ideální věnovat se rychlejšímu pohybu zhruba třikrát až pětkrát týdně, nikoliv denně. Občas je totiž potřeba si i odpočinout.

Zdravá strava

Péče o zdraví mimo jiné znamená i správné stravování. Určitě je vhodné vynechat z jídelníčku příliš tučná nebo sladká jídla, alespoň tedy po většinu dní v týdnů. Jednou za čas je však dobré trochu zhřešit a odměnit se. Udělá nám to radost.

Není-li k tomu dobrý důvod, určitě není k dodržování nějakých zázračných diet a když už, pak je nutné se o tom poradit se svým lékařem. Ten už bude vědět, co je pro jeho pacienta vhodné a co ne.

Často se zapomíná na doplňování tekutin. Lidé dnes obecně málo pijí. Přitom dodržování pitného režimu je alfou a omegou lidského zdraví. Vždyť jsme z větší části tvořeni právě touto tekutinou a její nedostatek se samozřejmě negativně projeví.

Dehydratace má neblahý vliv na nehty, pokožku i vlasy. Když trvá delší dobu, může začít ovlivňovat také nervovou soustavu. Proto je doplňování tekutin tak zásadní.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments