Jak lehce vyčistit zásobník pračky od lepivého nánosu prášku a aviváže. S tímto trikem to jde samo

Už po pár vypráních v nové pračce se vám začne na zásobníku prášku usazovat nehezká nečistota. Ano, správně byste měli po každém praní zásobník propláchnout, ale do toho se určitě pouštět nebudeme. Poradíme vám, jak nejlépe odstranit nahromaděný prášek.

Pravidelné praní zanáší pračku

Ve většině domácností zapínáme pračku několikrát do týdne nebo dokonce každý den. To, že pravidelné praní zanáší pračku není překvapením, o pračku je nutné dobře pečovat. Pravidelné čištění si zaslouží i zásobník na prací prášek a aviváž. Jakmile se v něm začnou usazovat nečistoty, prášek se nerozpouští správně a prádlo nemusí být dobře vyprané.

Jak často čistit zásobník od prášku

Voda, která proudí do zásuvky pračky ji nedokáže očistit od veškerých nánosů a usazenin. V zásuvce se hromadí nehezké hrudky a ty začnou velmi brzy plesnivět. Do čištění zásuvky pračky byste se měli pustit alespoň jednou za měsíc. Čím častěji ale zásuvku vyčistíte, tím snadnější bude vaše práce.

Foto: Shutterstock

Jak vyčistit zásobník u pračky

K čištění usazenin použijte kyselinu citrónovou. Je snadno dostupná, dá se zakoupit v drogériích i v supermarketech. Na půl litru vody dejte dvě lžičky prášku. Zásobník vyjměte a zalijte ve velké míse nejprve horkou vodou. Nechejte působit hodinu. Následně vypláchněte a zalijte roztokem. Nechejte působit přes noc a vypláchněte. Podobně můžete použít směs octu a vody v poměru 1:1. Kromě odstranění usazenin dávkovač zbavíte bakterií, plísní i zápachu.

Pokud už máte v zásobníku tvrdé usazeniny a přemýšlíte o mechanickém odstranění, nepouštějte se do něj. Zásobník byste mohli nevratně poškodit. Raději použijte speciální odstraňovač vodního kamene, a to i několikrát za sebou.

Vyčistěte i okolí zásobníku

Plíseň a nečistoty se mohou usazovat i v okolí zásobníku na prášek. Jakmile vyjmete zásobník, octem nebo kyselinou na houbičce očistěte i okolí zásobníku. U zásobníku pečlivě vyčistěte také dno a stěny.

Foto: Shutterstock, zdroj: InTheWash.co.uk

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments