Vyžeňte myši pomocí heřmánku a česneku. Už se u vás nikdy neobjeví

Jakmile se myši dostanou do domu, je to špatné. Tito hlodavci jsou sice malí, ale dokáží udělat pěknou neplechu. Zbavte se jich dřív, než si z vašeho obydlí udělají hotel na celou zimu a nejen to. Jestliže nechcete používat příliš invazivní řešení, jako jsou pastičky, vyzkoušejte česnek nebo heřmánek. Myši tyto suroviny přímo nesnáší. 

Česnek a heřmánek v hlavní roli

Bylinky, ale i některá zelenina, která nám voní či chutná, myši přímo odpuzuje. To stejné platí i pro pavouky a jiný nepříjemný hmyz. Nemusíte kupovat předražené preparáty z drogerie, bohatě vám poslouží to, co máte běžně doma. Vhodné jsou i esenciální oleje, které můžete přidat do vody a umýt podlahu, vymýt police a jiná místa.  

Používání přírodních produktů má jistě své výhody. Ať už to jsou výhody zdravotní či ekologické, jistě nejsou zanedbatelné. Připravte si nejen heřmánek a česnek, ale také rozmarýn, mátu a levanduli. V sezoně je nasušte a v zimním období je využijte. S levandulí do skříně, s rozmarýnem na mravence a s česnekem a heřmánkem na myši. 

Foto: Shutterstock

Heřmánkový výluh na myši

Na odpuzení myší není nic jednoduššího než připravit pořádně silný výluh z heřmánku. Pokud máte možnost a chtěli byste, pro silnější účinek k heřmánku využijte i mátu a rozmarýn. Stačí do hrnce nasypat bylinku či více bylinek a zalít je vařící vodou. Takto připravené suroviny dejte například do spíže vychladnout a louhovat. Druhý den bylinky slijte přes cedník a tekutinu nalijte do lahve s rozprašovačem. Přírodní repelent nastříkejte na problematická místa. Pokud jej budete aplikovat například ke sklepu, provádějte tak každý den.   

Česnekový přípravek na myši

Přípravek vyrobený z česneku odpudí nejen myši, ale i pavouky. Jeho výroba je stejně jednoduchá, jako bylinný výluh. Jen s tím rozdílem, že rozmačkáte několik stroužků česneku – stačí čtyři. Zalijete je v hrnku studenou vodou, přikryjte talířkem a nechte jeden den louhovat. Druhý den slijte a zachyťte tekutinu do lahve s rozprašovačem. Aplikujte stejně jako bylinky. Proti pavoukům je dobré sprej našplíchat do rohů oken a tam, kde se nejvíce zdržují.

Foto: Shutterstock, zdroj: Hunker

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

To je zajímavé – a ví to ty myši, že jim česnek vadí? Protože kamarád měl ve sklepě pověšené klobásky (vlastní – 3 druhy) a myši s chutí ohryzaly a skoro sežraly právě ty hodně česnekové…