Jak poznáte kvalitní masérský salon?

Milujete masáže, rádi experimentujete, ovšem chtěli byste se také dozvědět, jestli služby ve vybraném salonu třeba neškodí vašemu zdraví? Nebo naopak začínáte provozovat vlastní živnost v této sféře a potřebujete si ujasnit, co je klíčové pro váš úspěch? Podíváme se na to, jaké zařízení masérského salonu rozhoduje o jeho kvalitě.

Výběr masážního lehátka ovlivňuje několik faktorů. Nejprve si položte tyto otázky:

Má být lehátko nastavitelné či jednoduché? Všechny lehátka mají nastavitelný hlavový díl. Pokud hledáte kompletně nastavitelné lehátko s možností polosedu, cena bude vyšší, ale s lehátkem dosáhnete širšího spektra mobility a služeb.

Budeme ho přenášet k zákazníkům? Pokud ano, je důležité přikoupit tašku k masérskému lehátku s popruhy na záda, který se nosí jako batoh. Většinou jsou přibalené zdarma k nastavitelným masérským lehátkům. Nejlehčí lehátka se pohybují kolem 13 kg, ale ideální poměr hmotnost – kvalita mají lehátka s váhou 15 až 16 kg.

Mám těžší nebo lehčí klienty? Na základě toho si vyberte lehátka s nosností do 200 kg nebo do 300 kg.

Kolik chci do lehátka investovat? Mezi nejprodávanější lehátka patří masérská lehátka značky Lipt®. Cenově se pohybují od 3000 do 6000 Kč. Záleží jen na vás, kolik do nich chcete investovat.

Kvalita masérského salonu

Ono se to zdá snadné. Kvalita masáží by se měla odvíjet od schopností samotného maséra, který vám má ulevit. Má vědět, jaké hmaty působí na jakou bolest a co nedělat, aby vám neublížil. Bezpochyby jde o klíčový faktor, důraz je třeba ovšem přikládat i na vybavení. Velmi podstatná jsou masážní lehátka. Ti z vás, kteří zažili thajské masáže, se možná již setkali s tím, že se prováděly i na zemi na matraci. Netvrdíme, že je to zcela špatně, ale takový způsob procedury se hodí spíš pro kratší relaxační masáže, nebo právě thajské, kde měníte polohy, když vás masérka protahuje do poloh jógy. Strávit ovšem hodinu ve strnulé poloze, s krční páteří vytočenou na jednu stranu, to si pak koledujete o další terapii, která vám ten krk uvolní.

Masážní lehátka i stůl

Je tedy zapotřebí mít skutečně kvalitní masážní lehátko, na němž se vaše tělo zcela uvolní, a svaly přijmou relaxační péči maséra. Jakékoli masážní lehátko by mělo mít otvor na obličej, aby vaše páteř byla v rovné poloze. Stejně tak to platí i pro skládací masážní stůl. Ten si masér může vozit ke klientům domů, může jej ale mít i ve svém salonu, pokud v něm nemá dostatek místa. Nejkomfortnější jsou pak elektrická masážní lehátka, která si může masér polohovat podle svých potřeb. Jednak díky tomu snáze bude masírovat klienta, a také jeho samotného nebudou bolet záda, když se nebude muset nikam zbytečně natahovat a namáhat se víc, než je nutné.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments