Jak snadno opravit poškozenou stěnu. Pomůže trik s mýdlem

Kostku mýdla má doma skoro každý. Kromě toho, že se používá na mytí rukou, má ale i další využití. Pokud jste fanoušky klasického tuhého mýdla, máte doma malý poklad. K čemu všemu se dá kostka mýdla použít?

Oprava stěny kusem mýdla

Pokud máte ve zdi místo, které nevypadá dobře, nebo díry po hřebících, pomůže vám ho mýdlo snadno zamaskovat. Jednoduše si vezměte tuhé mýdlo, zeď jím párkrát přejeďte a pokud je potřeba, vyplňte jím i díru. Stěna bude vypadat určitě lépe než předtím.

Vůně mýdla

Existuje jednoduchý recept, jak si zachovat svěží a voňavé prádlo. Vložte kousek mýdla do prodyšného sáčku a dejte ho do skříní mezi oblečení. Mýdlo ho krásně provoní a zatuchlina nemá šanci.

Zadrhnutý zip

Jednoduchý trik existuje i na zip, který se zaseknul a nejde zapnout ani rozepnout. Namažte na něj důkladně mýdlo a uvidíte, že bude zase skvěle fungovat.

Čisticí prostředek

Máte na oblečení zašlou špínu, které se zkrátka nemůžete zbavit? V případě odolné skvrny na textilu by mělo stačit skvrnu namydlit před tím, než dáte prádlo klasicky prát. Špína se bude lépe rozpouštět. Nebo si můžete vyrobit svůj vlastní prací gel. Stačí mýdlo nastrouhat nahrubo, nechat rozpustit v horké vodě v poměru jedna kostka mýdla na 4 litry vody a máte hotovo.

Foto: Shutterstock

Pomůže i rostlinám

Mýdlo se dá využít i k odrazení škůdců. Stačí ho nastrouhat, smíchat s vodou a vyrobit si voňavý, aromatický postřik. Čím intenzivnější aroma bude postřik mít, tím lépe. Kromě postřiku máte ještě jednu možnost, vložit pokrájené mýdlo do plátěného sáčku a pověsit do blízkosti rostlin, které chcete ochránit. Pokud vám něco zbyde, nasypte to pod rostlinu. Škůdci nemají šanci!

Vrzání dveří

Další možností, jak využít tuhé mýdlo, je potřít panty u vrzajících dveří. Velmi snadné a efektivní. Může jít o klasické dveře, ale bude to fungovat i u nábytku. Vyzkoušejte, můžete nanést i dvě vrstvy mýdla. Tento způsob vám zajistí klid na poměrně dlouhou dobu a v případě potřeby ho můžete kdykoliv zopakovat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Houselogic, Metro, Knowinsiders

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments