Jak zabránit padání vlasů? Existují osvědčené postupy

Hustá a zářivá hříva je přitažlivá nejen pro opačné pohlaví, ale dodává nám také vyšší sebevědomí. Je také významným ukazatelem dobrého zdravotního stavu, stejně jako pevná pokožka nebo silné nehty.

Časem se však může stát, že vlasy začnou řídnout a vypadávat. Nenechte celý proces zajít až k plešatění a pomozte svým vlasům najít ztracenou sílu.

Prevence je základ

O pokožku a vlasy dbejte včas. Nečekejte, až se objeví první kouty nad vaším čelem nebo holé kolečko na zadní části hlavy. I když máte řídnutí vlasů dědičné, můžete správnou a včasnou prevencí zakročit a problémy oddálit.

Základem je zdravý jídelníček. Vyměňte nezdravé svačiny za různé druhy oříšků. Konzumujte hodně zeleniny v syrové podobě, jako hlavní chod si dopřejte kvalitní maso a občasně také sushi. Mořská řasa totiž obsahuje vitaminy a minerály, které podporují pokožku, vlasy i nehty.

Rada pro milovníky účesů

Nepřetěžujte své vlasy. Každodenní mytí, foukání, žehlení a kulmování dává vaší koruně krásy zabrat. Proto alespoň na noc nechávejte své vlasy volně, nesvazujte je gumičkou a nechávejte jim zasloužený odpočinek.

Dopřávejte jim kvalitní péči. Stejně jako se snažíte preventivně pečovat o pleť, aby nebyla plná vrásek, dopřejte i svým vlasům masku, zábal a dobrý šampon s kondicionérem.

Sport

I když to vypadá, že pohyb s vlasy vůbec nesouvisí, opak je pravdou. Sport udržuje ve zdraví celé tělo a stejně tak vaše vlasy. Pokud vás neláká těžká práce v posilovně, věnujte se denně alespoň delším procházkám. Rychlá chůze rozproudí váš lymfatický systém, což uleví celému tělu.

Na vině mohou být hormony

Jestliže jsou hormony v těle v nerovnováze, může se to projevit i na vlasech. Zkonzultujte s lékařem stav a funkci svojí štítné žlázy. Pokud má zhoršenou funkci, je možné, že budete mít problémy také s hormony. Pokud u pánů začne nebezpečně přibývat hladina testosteronu, mohou naopak ubývat vlasy.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments