Jaká je spojitost mezi obezitou a sledováním hororů? Budete se divit

Vědci z libanonské americké univerzity v New Yorku prokázali spojitost mezi obezitou a sledováním hororů. Ačkoli se vám možná zdá souvislost mezi filmy a problémy s váhou bláznivá či dokonce nemožná, výsledky experimentálního výzkumu mluví jasně: sledování hororů má za následek přibývání na váze a následnou obezitu.

Sledování filmů je pasivní aktivita

Nemáme nic proti tomu, že sledování filmů je pasivní aktivita, u které se od nás neočekává žádná akce. Přesto ale vědci z New Yorku poukazují na to, že horory mají na diváky okamžitý účinek a v jejich těle vyvolávají intenzivní stres – vysoká hladina stresu následně diváky nutí ke zvýšené konzumaci určitých potravin.

Díky stresu vyšší váha

Jen hrstka z nás dokáže sledovat horory, aniž by v jejich těle nekolísala hladina stresových hormonů. Drtivá většina lidí pociťuje při sledování hororových scén určité napětí, které v jejich těle spouští vyšší produkci stresových hormonů.

Odborníci dále dodávají, že čím více se divák cítí ve stresu, tím kaloričtější potraviny vyhledává a logicky tak zvyšuje svůj energetický příjem. Co z toho plyne? Sáhněte si do svědomí, jestli při sledování hororů nemáte tendenci obklopit se nejrůznějšími dobrotami a pochoutkami. Pakliže teď tiše přikyvujete, že je to pravda, pak se už není čemu divit, že možná i vy máte díky své zálibě ve strašidelných hororech problémy s váhou.

Zvýšená hladina kortizolu

Za nutkavou potřebou vyhledávat kalorické potraviny může i zvýšená hladina kortizolu v krvi. V důsledku toho má náš organismus tendence přijímat daleko více tuku a sacharidů, než kolik by potřeboval, pokud by byla hladina kortizolu v krvi v normě. Ještě nutno dodat, že si naše tělo ukládá energii do tukových polštářků nacházejících se v oblasti břicha, což je nejrizikovější partie na těle, se kterou má problém většina z nás.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments