S jakými problémy se pacienti nejčastěji svěřují sexuologovi?

Přimět se zajít k sexuologovi chce bezesporu pořádnou dávku odvahy. Ne všichni jsme totiž natolik otevřené povahy, abychom se dokázali svěřit se sexuálními problémy, které nás sužují. Strach a stud jsou v tomto případě úplně na místě, i když odborníci v tom mají jasno: veškeré obavy a stejně tak stud jsou naprosto zbytečné. Sexuolog je doktor jako každý jiný a navíc většinu sexuálních problémů lze poměrně snadno vyřešit.

S čím lidé nejčastěji chodí k sexuologovi?

Ve většině případů člověk velmi dlouho váhá, nežli se skutečně odhodlá k sexuologovi zajít, svěřit se mu se svým problémem a nechat si poradit. Jakmile ale skutečně zaklepe na dveře ordinace, pak má z poloviny vyhráno.

Podle statistik navštěvují sexuologa o něco více muži nežli ženy. Přesto ale nelze tvrdit, že by problémy v oblasti sexu měli pouze muži – je to dáno tím, že se spousta lidí není schopna se svým problémem, ať už je jakýkoli, svěřit někomu cizímu.

Nejčastější problémy, které lidé u sexuologa řeší

Mezi nejčastější sexuální problémy, se kterým dnes a denně lidé přichází za odborníky, patří následující trojice:

  • problémy s erekcí
  • neplodnost
  • snížené libido

Problémy s erekcí

Tohle je logicky čistě mužský problém a co si budeme nalhávat: snad každý muž těžce nese, když jeho nádobíčko najednou přestane poslouchat a nefunguje tak, jak by fungovat mělo. Za problémy s erekcí může stát jak věk, tak i nadmíra stresu nebo třeba kouření či obezita.

Neplodnost

Naopak neplodnost je problém, se kterým se potýkají nejen muži, ale i ženy. I ty mnohdy navštíví sexuologa z toho důvodu, že se jim nedaří počít miminko, které by si tolik přály. V tomto případě záleží na tom, kdo s tímto problémem přijde: mužům bývá doporučováno vyšetření na spermiogramu. ženám naopak vyvážená strava nebo skutečnost, aby se na početí miminka tolik nesoustředily.

Snížené libido

Opět problém, se kterým do ordinací přichází muži i ženy, i když v tomto případě je nutné dodat, že u žen je nechuť k sexu poměrně častější. Tady může za problémem stát únava, stres nebo také hormonální nerovnováha.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments