Jediná malá chyba způsobí, že vaše lednice prožere obrovské peníze. Pak přijde vyúčtování a vy se nedoplatíte

Snížení spotřeby energie bylo vždy důležité. V dnešní době ale nabývá úspora energie zcela nového významu. I když není vždy možné vypnout některá zařízení, jako například televizi, můžete se pokusit snížit spotřebu na únosné minimum. Jak šetřit energií při používání lednice?

Snižte svou spotřebu energie a ušetřete na používání lednice

Spotřeba energie lednice je běžně jednou z nejvyšších ve vašem domácnosti, což může způsobit značný nárůst vašich účtů za elektřinu. Nicméně existuje několik jednoduchých způsobů, jak můžete snížit spotřebu energie a ušetřit peníze.

Pořiďte si energeticky úsporný spotřebič

Pokud máte starší model lednice, může být čas na jeho výměnu za novější a energeticky úspornější model. Při nákupu nové lednice hledejte energetický štítek, který vám pomůže najít nejúspornější možnost. Nicméně pokud si nemůžete dovolit novou lednici, můžete stále šetřit energií jiným způsobem.

Udržujte ji v dobrém technickém stavu

Prvním krokem k úsporám energie je zajistit, aby byla vaše lednice plně funkční. Ve chvíli, kdy vaše lednice nefunguje správně, spotřebuje více energie, aby udržela svou teplotu. Pravidelně také odstraňujte led a čistěte těsnění dveří, aby se zabránilo úniku chladného vzduchu.

Foto: Shutterstock

Správní teplota

Dalším způsobem, jak snížit spotřebu energie lednice, je nastavení teploty na správnou úroveň. Ideální teplota v lednici by měla být kolem 4 stupňů Celsia, zatímco v mrazáku by měla být kolem -18 stupňů Celsia.

Nechoďte do lednice „nahlížet“

Nakonec se snažte minimalizovat nadbytečné otevírání dveří lednice a udržujte ji adekvátně naplněnou, aby se snížila potřeba vytvářet chladný vzduch. Pokud lednička není plná, můžete do ní umístit prázdné nádoby, aby se snížila spotřeba energie.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments