Každý večer sypu do záchodu prášek na praní a sůl. Ráno jsem z výsledku úplně nadšená

I milovníci přírodních a ekologických prostředků v případě úklidu toalety často raději sáhnout po nějakém chemickém čističi. Nicméně není to bezpodmínečně nutné – můžete si doma vyrobit i přírodní čistidla, která budou mít stejný efekt jako drahé produkty z drogerie.

Jedlá soda a ocet

Bez těchto prostředků bychom si v domácnosti snad ani neporadili. Skvěle nám mohou pomoci i při čištění toalety. Stačí smíchat jedlou sodu s trochou octa, nalít do toalety, nechat pár hodin působit a poté vydrhnout – směs pomůže odstranit usazeniny a špínu a zároveň mísu vybělit. Pro ještě lepší efekt můžete do směsi přidat i prášek na praní.

S čištěním pomůže také kyselina citronová – můžete ji buď použít samostatně, nebo přidat například ke zmíněné jedlé sodě. Je to dokonale ekologický způsob, jak toaletu vyčistit.

Foto: Shutterstock

Šumivé tablety jdou vyrobit i doma

Jste-li milovníci šumivých tablet, které jen hodíte do záchodu a o nic dál se nestaráte, můžete si je klidně vyrobit za pár korun doma.

Smíchejte jedlou sodu s kyselinou citronovou v prášku a poté vždy přidejte pár kapek vody (můžete do ní přidat nějakou vonnou esenci, aby vám toaleta příjemně voněla). Zamíchejte a opět přidejte trochu vody. Až bude hmota lepivá a tvarovatelná, přeneste ji do formiček (ideální jsou ty silikonové, ze kterých poté půjde tableta dobře vyloupnout). Nechte zatvrdnout a poté uložte v uzavíratelné nádobě na suché místo.

Při čištění toalety poté stačí vždy jednu tabletu vzít, vhodit ji do záchodu a nechat působit.

Jak často čistit toaletu

Zrovna toaleta je místo, které byste neměli při úklidu zanedbávat. Je opravdu nutné ho pořádně vyčistit alespoň jednou za týden, lépe však dvakrát až třikrát. Když se do úklidu nepustíte, začnou se vám v míse tvořit usazeniny a vodní kámen, které pak půjdou jen velmi těžko dolů. Navíc se tím vytvoří prostor pro množení bakterií, které pak mohou způsobovat závažné potíže.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments