Jedna firma vozí do Česka otrávené maso z Ukrajiny. Když si na obalu všimnete této věci, raději to nekupujte

Tohle český zákazník nepamatuje. Dnes když kupuje kuřecí maso, musí být maximálně na pozoru, jinak hrozí, že sáhne do regálu po něčem závadném a doma z toho připraví jídlo pro celou rodinu, což může skončit také velmi špatně.

Naplnila se varování

Naplnila se totiž varování Agrární komory České republiky a dalších potravinářských asociací před tím, aby se do tuzemských řetězců ve velkém dováželo maso z Ukrajiny. Obchodníci to tak ale chtěli, jelikož to bylo o poznání levnější, a pochopitelně tvrdili, že nic špatného nehrozí. Zkušení lidé z oboru ovšem věděli, že tamní kontroly zdaleka nejsou tak přísné, jak jsme zvyklí z Evropské unie a že nízká cena je také vykoupena určitým rizikem.

To se bohužel naplnilo na všech frontách. Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila již několik dodávek kuřecího masa do českých supermarketů, které byly vysoce závadné. Obvykle v nich byla salmonela, která může lidem nepěkně zavařit, jak ukazují aktuální stovky případů napříč Evropou.

Bohužel SZPI vydávala většinou varování před konkrétním kuřecím masem až s měsíčním zpožděním, což bylo z logiky věci téměř k ničemu. Dané maso už bylo totiž prodané a pravděpodobně i snězené. Lidé se tak pouze dozvěděli to, že konzumovali závadnou potravinu. Přesto však tyto kontroly k něčemu byly.

Foto: Shutterstock

V obchodech je stále

Dozvěděli jsme se totiž jméno společnosti, která stála přinejmenším za třemi várkami závadného masa, a to hned ve třech různých obchodních řetězcích. Slovenská společnost WE Trade s.r.o. s ukrajinskými majiteli je zodpovědná za otrávené maso v Tescu, Penny Marketu a nakonec i v Makru.

Ať si kdo chce říká co chce, toto už je jen obtížně možné považovat za náhodu. Pokud tedy chcete jednat preventivně, je potřeba se masu od této společnosti vyhýbat, obzvlášť když ho obchody nadále dovážejí. Nedávno bylo znovu spatřeno třeba právě v Makru. Tato firma maso doveze nejprve na Slovensko, kde ho přebalí, a následně pošle do České republiky.

Čtěte také: Velký obchodní řetězec v Česku náhle zlevní všechno zboží. Ale jen pro důchodce. Co to má být?

Je přitom neuvěřitelné, že ho české obchody nadále odebírají. Jednoznačně je vidět, jak moc jsou orientované na zisk, jelikož toto maso získají o poznání levněji než od českých chovatelů. Jenže za jakou cenu?

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Marie
Marie
6 měsíců

Čeho jsem si měla všimnout na obalu?

Tomáš
Tomáš
6 měsíců

Jak je možné že se takové zboží může dostat do obchodního regálu je vidět jak se u nás kontrolují potraviny neslíchané

Janča
Janča
6 měsíců
Reply to  Tomáš

….. stejně jako Ukrajinci bez dokladů.Jednoduše to nikdo nekontroluje ✌️

Eliza
Eliza
3 měsíců
Reply to  Janča

Přesně, nikdo ani neví, kolik jich tu je a místo toho, aby byli vděční, tak si tu chovají hůř jak doma, když Češi zdrhali na západ, to co si dovolí ukáčka zde, tak to si naši čeští občané nedovolili…je to nevděčný národ, už aby vypadli z ČR…mimochodem jak mohou dostat bezdokladoví UA podporu? No zřejmě stačí jen ukrajinsky kváknout a mají ji, ani bych se už nedivila, na Čechy bič a cizáci si tady žijí jako v bavlnce…

Milan
Milan
26 dní
Reply to  Eliza

Přesně tak jak říkáte všechny vypakovat tam odkud přišli a jídla kupovat od našich obchodníků.Nebudeme přece popelnice EU.Je to hnus velebnosti co se tady děje.