Jednoduchá cvičení, díky kterým zpevníte a zformujete své poprsí

Většina žen není spokojena se vzhledem svých prsou. Jejich problémem je velikost, tvar a pevnost. Pokud nejste spokojená se svými prsy a už přemýšlíte o operaci, možná si to ještě rozmyslete. Plastická operace prsou je spojena s vysokým rizikem, náklady a bolestí. Proč tedy raději nevyzkoušet přirozený způsob, jak zlepšit vzhled svých prsou?

Máme pro vás jednoduché cviky, které zvednou vaše poprsí a navíc ho zpevní.

Postavení válečníka

Pozice válečníka nejen zlepší formu vašich prsou, ale také posílí trup, záda, paže a nohy.

Dejte nohy od sebe. Otočte levou nohou o 90 stupňů doleva doprava. Vydechněte a ohněte pravé koleno. Levá noha by se měla narovnat. Zvedněte ruce a držte je v jedné výšce jako na obrázku. Při pohledu na zápěstí otočte hlavu doprava. Cvičení opakujte 7 až 10krát.

Pozice trojúhelníku

Pozice trikonasany nebo trojúhelníku posílí a protáhne páteř a zlepší průtok krve. 

Dejte nohy od sebe. Otočte levou nohou o 90 stupňů a pravou nohou o 15 stupňů doleva. Nakloňte celé své tělo doleva. Otočte levou rukou a položte ji vedle vaší nohy. Zvedněte pravou ruku nahoru. Sledujte ruku nahoře očima.

Pozice kobry

Bhujangasana neboli kobra pomůže zvýšit pružnost svalů hrudníku, posílí vaše břišní svaly a pozitivně ovlivní držení těla.

Lehněte si na břicho a položte ruce do výšky hrudníku. Nadechněte se a pomalu zvedejte trup, paže a nohy musí zůstat na zemi. Zvedněte hlavu a vzhlédněte. Pomalu vydechněte a vraťte se do výchozí polohy. V dalších opakováních zkuste vydržet déle.

Oblouk

Dhanurasana nebo luk se doporučuje všem, kteří se potýkají s bolestmi zad. Toto cvičení pomáhá napínat celé svaly páteře a trupu.

Lehněte si na břicho. Nadechněte se, ohněte kolena a zvedněte trup. Vaše ruce by měly jít dozadu, abyste si uchopili kotníky rukama. Pomalu vytáhněte nohy a paže nahoru. Pokuste se stát v této poloze po dobu 30 sekund.

Poloha vztyčeného mostu

Čakrasana neboli vzpřímené sternum zapojuje celý trup, paže, hrudník, pánev a nohy.

Lehněte si na záda. Ohněte si kolena a mírně je roztáhněte. Položte ruce za hlavu, na šířku ramen od sebe. Namiřte prsty na ramena. Vydechněte a zvedněte hruď a boky. Zkuste úplně narovnat ruce a zůstat v této poloze po dobu 30 sekund.

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.