Jsou pivní břicha opravdu jen z piva?

Pánové často své rozměrné břicho nazývají jako “pivní”. Pravdou ovšem zůstává, že na této podobě těla se zmíněný nápoj příliš nepodílí a na vině jsou zcela jiné faktory. Pivního břicha se lze postupem času pomocí správného životního stylu účinně zbavit a zabránit také jeho návratu. Záleží však na vůli, chuti ke sportovním aktivitám a možnosti úpravy jídelníčku.

Jak vzniká pivní břicho?

Možná vás jako první napadá, proč se pivní břicho objevuje zejména u mužů. V případě špatné životosprávy se u žen tuk ukládá z velké části rovnoměrně, zatímco u mužů se často přesouvá do oblasti břicha. V této části těla je však velice nebezpečný a ovlivňuje chod těla. Vlivem toho pak vznikají závažná onemocnění.

Podíl piva na tloustnutí

Ačkoli je pivo velmi kalorickým nápojem, jistě není jediným viníkem širokého břicha. Strava by měla obsahovat z největší části syrovou stravu ve formě ovoce, zeleniny, ořechů a dalších prospěšných potravin. V současné době se však mnoho lidí stravuje tepelně upravenou stravou, která ničí prospěšné látky a tělo plní jen zbytečnými cukry a tuky. Pokud si tedy občas rádi dopřejete kalorickou bombu, musí na ni být vaše tělo připravené. Právě zmíněnou přípravu provedete nejlépe tak, že se nebudete zdráhat sportovat a do svého těla přivede spousty prospěšných látek, které budou schopné se zbytečnými látkami bojovat.

Konzumujte vše s mírou

Jak je známo, všeho moc škodí. Zvažte proto nejprve, zdali se pivem či dalšími nezdravými nápoji a potravinami nekrmíte příliš často. Pokud tomu tak je, zvažte jejich náhradu za přírodní a zdravé alternativy. Pročistěte tělo alespoň jednou za čas pomocí bylinkového čaje, konzumujte živočišné i rostlinné potraviny a sem tam si vychutnejte svou oblíbenou nezdravou pochoutku.

Podobnému stylu stravování je třeba se věnovat dlouhodobě, nikoli pouze omezený čas. Zapomeňte na nesmyslné diety, které tělo jen rozdráždí a raději se naučte ve zdravém životním stylu najít zálibu.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments