Lymfatické masáže pomohou s otoky i problémy se štítnou žlázou

Lymfatické masáže známé rovněž jako lymfodrenáže nepředstavují pouze kosmetický zákrok. Mnoho lidí to neví, ale tyto masáže mohou pomoci i s jinými obtížemi, nežli pouze s celulitidou – i když je pravda, že se lymfodrenáže nejčastěji provádí právě ve snaze zbavit se nechvalně známé pomerančové kůže.

Co jsou lymfatické masáže?

Lymfatické masáže spadají mezi tradiční techniky, s jejichž pomocí lze detoxikovat zanesený organismus, lze s nimi odstranit škodliviny usazené v těle a zároveň je díky nim možné odstranit celulitidu nebo otoky. Jedná se o velice účinnou hmatovou techniku, která má velmi efektivní výsledky – odkáže povzbudit a rozpohybovat celý lymfatický systém, od kterého je odvozen i název těchto masáží.

Speciální hmaty a mírný tlak

Měli byste vědět, že náš lymfatický systém sám o sobě nemá žádný tzv. hnací motor, takže aby začal fungovat, je potřeba ho patřičně rozpohybovat. To se provádí právě za pomoci lymfatické masáže, která je založena na speciálních hmatech a samozřejmě i na vynaložení mírného tlaku, s jehož pomocí se daří nastartovat lymfatický systém uložený v podkoží. I když je na naše tělo během masáže vynaložen určitý tlak, nemusíte se obávat bolesti.

Tip: Správná kompresní terapie vám pomůže při regeneraci svalů

Jak nám lymfatické masáže prospívají?

Pro mnoho lidí představují lymfodrenáže pouze jeden z dalších způsobů, jak se uvolnit, odreagovat a nabrat ztracené síly. Jednoduše řečeno je to pro ně pouze další z mnoha druhů masáží. Pokud si myslíte totéž, škoda. Možná to nevíte, ale lymfodrenáže mají na naše tělo a zdraví celkově velmi pozitivní vliv.

V první řadě je to již několikrát zmiňovaná snaha zbavit se celulitidy, která trápí především ženy. Dále je zde nutno zmínit, že lze za pomoci této masáže odstranit z těla škodlivé látky, které zde nemají co dělat a které zde jen zbytečně škodí. Za přínos lymfodrenáže lze označit i posílení imunitního systému nebo pomoci při snaze odstranit nepříjemné otoky.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments