Kaufland rozjel obrovskou novinku. Češi nevěří vlastním očím, tohle tu chybělo

Obchodní řetězce mají český trh poměrně jasně rozparcelovaný a už je docela obtížné získávat další tržní podíl. Zároveň se také velká část prodeje přesouvá do internetového prostředí, na což je zapotřebí reagovat. Kdo by se domníval, že si velcí hráči nechají ujet vlak, byl by na omylu.

Skvělý koncept

Ba právě naopak, například Kaufland aktuálně vybalil velkolepý koncept, který významně ovlivní prodej na internetu v České republice. Něco takového tady totiž opravdu chybělo. O takzvaném Kaufland Marketplace se už nějakou dobu mluví, avšak teprve teď byl naplno spuštěn a je rozhodně o co stát.

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o obyčejný eshop, kterých tu máme v přepočtu na obyvatele snad nejvíce v celé Evropě. To by ovšem byl hodně zkreslený pohled. Ve skutečnosti jde o tržiště, na kterém může prodávat kterýkoliv zájemce, respektive obchod, jenž splní podmínky.

Jde o velkou změnu pro prodejce. Například v zahraničí mohou už několik let podobným způsobem prodávat přes Amazon, avšak ten v Česku chybí. Jednoduše si tam zaregistrují produkty a za určitý poplatek jim velká značka najde zákazníky. Kdo si to dobře spočítá, může být snadno za vodou.

Foto: Shutterstock

Zákazníci to ocení

Pro zákazníky je příchod tržiště od Kauflandu rovněž skvělou zprávou. Na jednom místě totiž najdou obrovské množství produktů z nejrůznějších menších obchodů. Koupíte tu sice i některé potraviny, ale hlavní zaměření je spíše na nepotravinářské zboží, jako je nábytek, elektronika, oblečení, stavebniny, nářadí, hračky a spoustu dalšího.

Pozitivní je rovněž skutečnost, že tržiště je propojeno i s dalšími trhy, takže si můžete objednávat zboží od německých prodejců. To oceníte třeba právě teď před sezónou, kdy můžete vybírat ze skutečně nejširší nabídky zahradního nábytku, který je navíc za velmi rozumné ceny.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Josef
Josef
1 rok

Vetsinou to houno umi lide kteri “jakoze makaji rukama”. Makaji pro nejakeho mistniho vykoristovatele, ten je drzi u huby a nemaji ani na chleba. No a pak jdou volit koho asi? Mistniho vykoristovatele!

K cemu lide potrebuji doktora, auto, mobil, pocitac, internet? Aby kazdy blb mohl psat chujoviny, dojet si pro cigarka a chlast a nadavat u televize jak jsou vsichni debilove, jen on je letadlo.

Polozme si otazku obracene, kdo potrebuje polodebilni delniky u pasu, kdyz mame automatizaci v plnem proudu?

Last edited 1 rok by Josef
Knedlik
Knedlik
1 rok

A kde vidíte ty super ceny, vše je předražené jak kráva, ach jo, to není normální, kecy na entou.

Milan
Milan
1 rok

Že by konečně pochopili že nás okrádají?

Karel
Karel
1 rok

Já už princip tohoto webu pochopil. Autoři zdejších článků mezi sebou soutěží o to kdo napíše větší nesmysl.

Tom
Tom
1 rok

Vetsina produktu co jsem se dival neni dostupna