Kaufland rozjel velkou novinku. Češi jsou naprosto nadšení, tohle tady chybělo

Už se naplno ukázalo, jak moc Kaufland uspěl se svou novinkou, kterou od něj čekal skutečně málokdo. Tento tradiční obchodní řetězec s potravinami se totiž v loňském roce pustil na skutečně neprobádaný trh a Čechům nabídl skvělou věc.

Všechno možné na prodej

Kaufland zjistil, že své působení v oblasti prodeje potravin už příliš nerozšíří, a tak se rozhodl spustit internetový prodej. Nikoliv však standardní eshop, který skupina Schwartz Gruppe, do níž spadá, provozuje v Česku pod značkou Lidlu.

Pro Kaufland si celá skupina vybrala něco mnohem ambicióznějšího. A to takzvané tržiště, neboli Marketplace. Na něm aktuálně nabízí obrovské množství položek ze všech možných kategorií. Velké oblibě se tu těší zejména oblečení, hračky, elektronika, ale třeba také nábytek.

Kaufland spustil v České republice jedno z prvních plnohodnotných tržišť. V zahraničí už je tento koncept dlouhodobě znám díky Amazonu, ovšem tady dlouho chyběl. Teprve teď sem některé známé obchody vstupují, mimo jiné také Allegro.

Foto: Shutterstock

Opravdu slušné ceny

Vtip je v tom, že na tomto tržišti může prodávat skutečně kdokoliv, a to nejen z České republiky, ale prakticky celé Evropy. Stačí jen splnit základní podmínky. Díky tomu mohou zákazníci vybírat z nepřeberné nabídky zboží.

Funguje tu navíc opravdová konkurence, což znamená v České republice věc nevídanou. Díky tomu jsou zde skutečně velmi atraktivní ceny, jelikož si zde nikdo nemůže dovolit nabízet předražené zboží. To by pouze platil za prostor a žádné zákazníky by nezaujal.

Čtěte také: Kaufland převezl Čechy. Něco takového se jinde nevidí, platí jak mourovatí

Podle dostupných informací si Češi tržiště Kauflandu mimořádně oblíbili a pro mnohé z nich představuje jednu z prioritních adres pro nákup na internetu. Obchod přitom slibuje další rozvoj včetně nových nabídek i kategorií.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Laďa
Laďa
5 měsíců

Chtěl jsem koupit čelovka za 399 korun. Pak jsem zjistil že prodejce je nějaký asiat, takže jsem se podíval na TEMU a tam jsem tu stejnou koupil za 120 korun. Proč teda kupovat předražené zboží přeposíláné z Asie přes Kaufland. Takové tržiště ať si strčí do……..

Josef
Josef
5 měsíců

Já tam koupil power banku a když přišla tak vůbec se nedala nabít a mám ji jako těřítko. Už nikdy tam nenakoupim.

Pavel
Pavel
5 měsíců

Jojo pane redaktore, ohromná věc. Na to jste přišel sám, nebo vám to někdo poradil. Tu již funguje zhruba rok. Velký objev.