Sklad Kauflandu byl masivně znečištěn. Museli ho zavřít

Obchodní řetězce neustále zdražují své zboží a odůvodňují to tím, že jim nic jiného nezbývá. Zkušenosti z okolních zemí ale mluví trochu jinak, protože tam jsou potraviny podstatně levnější a navíc kvalitnější. Když už je tu tak draho, očekávali bychom alespoň určitou kvalitu služeb. Jenže ani té se nám příliš nedostává.

Už to není dobré

Naopak, na světlo vyplouvají opravdu nepříjemné zprávy o tom, jak to vlastně vypadá v prostorách obchodů velkých řetězců, kam se zákazník nedostane. A není to vůbec nic hezkého. Opravdu převelice se v poslední době vyznamenal Kaufland, v jehož chrudimské prodejně bylo před měsícem zjištěno závažné porušení hygienických podmínek. Našli se tam především hlodavci a špína.

Sklad této prodejny musel být uzavřen, přestože prodejna zůstala otevřená. Tehdy řada zákazníků na internetu vyslovovala pochybnosti, zda to náhodou podobně nevypadá i v dalších Kauflandech v České republice. To ještě ani nevěděli, jak rychle se jejich podezření potvrdí.

Nevíme, kolik prodejen od té doby Státní zemědělská a potravinářská inspekce prověřila, ale není vyloučeno, že pochybění našla rovnou v té další. Na svém webu totiž informovala o tom, že se Kaufland opět vyznamenal.

Foto: Shutterstock

Ten samý problém

V jeho prodejně v Pardubicích to totiž vypadalo prakticky stejně jako v Chrudimi. Ve skladu byla zjištěna přítomnost uhynulých hlodavců a také jejich trusu. Už standardem byla špína na podlaze a na regálech. Kontroloři konstatovali, že tato provozovna nesplňuje základní podmínky pro uvádění potravin na trh.

Je však zajímavé, že prodejnu rovnou celou neuzavřeli, ale opět uložili jen částečný zákaz užívání prostor skladu. Zákazníci jsou teď každopádně ještě více znejistěni tím, zda to v případě Kauflandu není už standardní nešvar. Sami si to totiž nezkontrolují, a tak musí spoléhat na inspekci, že v tomto ohledu zjedná pořádek.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta Slowiková
Danuta Slowiková
1 měsíc

Dobrý den,jmenuji se danuta Slowiková,bydlím v Karviné,v její části, kde také stojí Kaufland. Je mi 75 let, jsem po operaci chodidla a dnes mě Kaufland doběhl,a to nemyslím to jako pochvalu. Kupujeme v Kaufu Kovářův chléb,už dlouho.Že jednu dobu co více klientů zjistilo jako já,že je velice chutný, vůbec nebyl k dostání, že zdrahl z 39.90Kč na 55,-Kč jsem přijala,protože vím,že všechno zdražuje. Ale co mě dneska dopálilo? Po operaci musím nosit ven i doma pooperační botu a dost to bolí. A tak šel do Kaufu manžel. Ŕekla jsem ať koupí chleba. Koupil, ale nepřinesl ho jako vždy nakrojený, protože… Číst vice »