Káva má účinek, který ocení každá hospodyně. Proč ji nechávat v lednici

Káva je vynikající životabudič, který má spoustu skvělých účinků a podporuje také hubnutí. Káva má ale i ještě jednu vlastnost, o které ví opravdu jen málokdo z nás. Prozradíme vám trik, jak pomocí kávy zajistit, aby byla vaše chladnička zcela čistá a hlavně bez jakékoliv stopy po nepříjemném zápachu. Pojďme se na to podívat.

V ledničce obvykle skladujeme i potraviny, které nemají právě příjemnou vůni. Nemusí jít jen o zkažené potraviny a pokrmy, ale zdrojem nepříjemného zápachu bývají i velmi aromatické potraviny, jejichž pach se navzájem nepříjemně kombinuje.

Na které potraviny si dát pozor

Nepříjemný zápachy vylučují také ryby, cibule, česnek, různé druhy masa nebo zrající a plesnivé sýry. Právě tyto uvedené produkty mají velkou tendenci šířit nepříjemný zápach, kterým mohou nasáknout všechny ostatní potraviny v naší chladničce. Pokud se ho chcete zbavit, postačí vám k tomu překvapivě pouze pomletá káva, jak se píše na express.co.uk.

Přírodní prostředky na úklid

S tímto trikem se podělila v pořadu This Morning na britské televizní stanici ITV velmi známá odbornice na úklid Lynsey Crombieová. Tato dáma je totiž zastánkyní přírodních metod čištění domácnosti. Doporučuje zejména použití octa, citronů a jedlé sody. Už několikrát vystoupila v zmíněné relaci. Prozradila televizním divákům také svůj trik na vždy čistou a svěží ledničku bez stop nepříjemného zápachu.

Káva vhodná i do lednice

Pomletá jáva je skvělá, pokud je v malé nádobě a uložená v lednici v zadním rohu. Stačí dát mletou kávu do menší misky ve velikosti nádoby vejce. Nenahraditelný pomocní na zbavení se zápachu, který se nám všem občas šíří v chladničce, odstraní všechen zápach. Podobnou funkci by kromě kávy splnily i ovesné vločky nebo jedlá soda. Všechny tyto 3 suroviny umí velmi dobře absorbovat pachy. Mezi další přírodní pohlcovače pachu patří citronová šťáva, strouhaná pomerančová kůra, bílý ocet nebo klasické a známé dřevěné uhlí.

Pozor na plíseň

Zápach v ledničce může způsobovat i plíseň, která bývá nejčastěji ve vrchní části gumového těsnění na dveřích. Odstraníte ji pomocí umytého kartáčku z řasenky nebo kartáčku na tužkách na obočí namočené do roztoku z vody a saponátu.

Foto: Shutterstock, zdroj: express.co.uk

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments