Kde všude na zahradě můžete použít jedlou sodu. Zahrádkáři přišli na neskutečné fígle

Jedlá soda na zahrádce pomáhá vašim rostlinám, zároveň se s její pomocí zbavíte nepříjemného plevele. Jak na to?

Jedlá soda je užitečná v domácnosti i mimo ni

Jedlou sodu dobře znáte. Jedná se o oblíbený prostředek, se kterým jsou vaše moučníky a koláče nadýchané a svěží. Soda bikarbona se stará také o čištění domácnosti. Stačí použít trochu octa a sody a dokonale vyčistíte zašlou troubu, usazeniny na sanitě i vodovodních bateriích. Užitečná je ale i na naší zahradě. Zde můžeme kouzlit směle dál.

Pokojové rostliny i zahrádka

Postřik, který si z jedlé sody připravíte, můžete použít i pro ošetření pokojových rostlin. V exteriéru jej dokonce můžete používat i dvakrát týdně. Budete potřebovat půl lžičky jedlé sody, kterou rozmícháte v litru teplé vody. Přidejte půl lžičky oleje a můžete postřikovat listy rostlin.

Večerní rosení je nejlepší

K roztoku ještě můžete přidat několik kapek přírodního saponátu, nebo trochu pracího mýdla. Základ je dobře vše promíchat. Postřik provádějte nejlépe ve večerních hodinách, kdy již slunce nebude mít tendenci vysušovat povrch listů příliš rychle. Postřik tak bude působit až do ranních hodin. Nebojte se postříkat listy i ze spodní strany. Tento postřik se hodí proti škůdcům. Má také baktericidní účinky.

Foto: Shutterstock

Rajčata sodu ocení

Když posypete horní vrstvu zeminy okolo rajčat trochou sody a následně je budete dostatečně zalévat, bude rostlina odolnější proti škůdcům, podaří se jí také získat bohatější a sladší chuť plodů. Kromě toho budete působit preventivně proti příchodu mravenců, kteří si na rajčatech chovají mšice, aby se mohli živit jejich šťávou.

Zahradní krása v plné síle

Přejete si na svém zahradním stole umístit vázu s řezanými květinami? Většinou se můžeme spolehnout na to, že voda zůstane v pořádku jen jeden den. Druhý den se již začne kazit. I zde vám pomůže soda. Do vázy nasypejte půl lžičky sody, přidejte dvě kapky prostředku na nádobí. Přidejte vodu a vložte zde květiny.

Soda se hodí pro použití v domácnosti i na zahradě.

Foto: Shutterstock, zdroj: Gardening

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments